Dowódca rosyjskiego ugrupowania na Ukrainie generał Siergiej Surowikin zaproponował wycofanie wojsk w obwodzie chersońskim na lewy brzeg Dniepru. Złożył tę propozycję na spotkaniu z ministrem obrony Federacji Rosyjskiej Siergiejem Szojgu. Oznacza to, że Rosjanie przegrali bitwę o Chersoń i zdali sobie z tego sprawę. Szojgu zgodził się z tą propozycją. Poinformowała o tym 9 listopada rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS.

W swoim raporcie Surowikin odniósł się do trudności w zaopatrzeniu rosyjskiego zgrupowania na prawym brzegu Dniepru. Zasugerował też, że część wojsk zostanie rozlokowana na innych kierunkach. Według niego nowa linia obrony została zbudowana wzdłuż Dniepru.

Wcześniej zastępca przewodniczącego chersońskiej rady obwodowej Serhij Chłań powiedział, że 9 listopada rosyjscy wojskowi wysadzili kilka mostów w obwodzie chersońskim, aby spowolnić kontrofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy.

3 listopada siły okupacyjne Federacji Rosyjskiej zniosły punkty kontrolne w Chersoniu. Tego samego dnia poinformowano, że z budynku Obwodowej Administracji Państwowej w okupowanym Chersoniu została usunięta flaga Federacji Rosyjskiej.

Szef chersońskiej obwodowej administracji wojskowej Jarosław Januszewicz uważa, że ​​zrobili to, aby stworzyć iluzję opuszczenia miasta. Niektórzy eksperci uważają, że raszyści chcą zwabić Siły Zbrojne Ukrainy w pułapkę. Sugerują, że Rosja chce powtórzyć w Chersoniu taktykę zastosowaną przeciwko Moskwie w 1994 roku przez siły zbrojne Czeczeńskiej Republiki Iczkerii. Dlatego Ukraińskie kierownictwo wojskowe ostrożnie podchodzi do możliwości wkroczenia do miasta jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jagiellonia.org

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

 

ZOBACZ ARCHIWUM CZASOPISMA „GŁOS POLONII” Z LAT 2018-2022

ZOBACZ ARCHIWUM CZASOPISMA „GŁOS POLONII” Z LAT 2012-2017

ZOBACZ TAKŻE: