Eksperci z think-tanku Stratfor, prywatnej agencji wywiadu, nazywanej „cieniem CIA” zbadali dynamikę zmian w populacji Federacji Rosyjskiej.

Według ich wniosków, znaczące zmiany zachodzą w strukturze ludności w Rosji: etnicznych Rosjan staje się coraz mniejsi, ale rośnie liczba muzułmanów.

To, jak zauważono, prowadzi do zwiększenia napięcia społecznego.

Moskwa jest obecnie w obliczu zmian demograficznych, mówią eksperci, i jest to wyzwanie dla władz i społeczeństwa Federacji Rosyjskiej.

PRZECZYTAJ:

Stratfor: Rosję czeka upadek

Rosyjskie regiony podnoszą głowy

Jak informowaliśmy wcześniej, w Moskwie muzułmańskie święto Kurban-Bajram świętowało 200 tyś ludzi. Podobne obchody z udziałem dziesiątek tysięcy wiernych miały miejsce także w Sankt Petersburgu.

„Kompletność ummy (wspólnoty islamskiej) zawsze była i także dziś służy jako solidny fundament dla udoskonalania międzyreligijnego i międzyetnicznego dialogu, rozwiązywania palących problemów rozwoju kraju. Raduje, gdy ten ogromny potencjał uosabia się w pożytecznych edukacyjnych i kulturowych projektach, jest wykorzystywany dla dzieła pokoju i zgody w ojczyźnie”

– taki słowami zwrócił się do muzułmanów rosyjskich prezydent Władimir Putin.

PRZECZYTAJ:

Kremlowski ślad w państwie islamskim

Fundamenty pod islamski terroryzm kładło KGB

Oficer FSB: Za działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml

W tym dniu, w niektórych szkołach w pobliżu meczetów, by nie kolidowało to z obchodami, przesunięto rozpoczęcie roku szkolnego na późniejsze godziny. Ale i tak w śródmieściu Moskwy doszło do paraliżu komunikacyjnego.

Świętowali też oczywiście muzułmanie z innych regionów Rosji.

Jahiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Rosja umiera? Pada na kolana? W Moskwie muzułmańskie święto Kurban-Bajram świętowało 200 tyś ludzi (WIDEO)