– Nie ma wątpliwości, że są wśród nich oficerowie GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej) – ostrzegł znakomty ekspert NATO do spraw broni chemicznej, biologicznej i jądrowej Hamish De Bretton-Gordon w wywiadzie udzielonym włoskiej gazecie „La Stampa”, mówiąc o rosyjskim kontyngencie „antykoronawirusowym” we Włoszech.

Wcześniej „La Stampa” opublikowała artykuł, w którym zwracała uwagę na ten fakt, że wszyscy specjaliści wysłani przez Rosję do Włoch w ramach humanitarnej pomocy w walce z koronawirusem są wojskowymi i wyrażała niepokój, że operację koordynuje rosyjskie ministerstwo obrony, a nie ministerstwo zdrowia.

PRZECZYTAJ:

„La Stampa”: 80 proc. rosyjskiej pomocy dla Włoch jest kompletnie bezużyteczna w walce z koronawirusem

Brytyjski ekspert potwierdził, że obawy dziennikarzy gazety „La Stampa” są w pełni uzasadnione.

„Możemy założyć, że będą chcieli dowiedzieć się tak wiele o włoskich siłach jak to możliwe i stworzyć siatki wywiadowcze”

– powiedział De Bretton-Gordon, który jest także emerytowanym brytyjskim oficerem.

Hamish De Bretton-Gordon jest byłym dowódcą Wspólnego Pułku Chemicznego, Biologicznego, Radiologicznego i Jądrowego oraz Batalionu Szybkiego Reagowania NATO. Ten ekspert jednym z trzech najwybitniejszych w Europie specjalistów od broni i wywiadu biologicznego oraz chemicznego.

Źrodło: Jagiellonia.org, Kresy24.pl, wPolityce.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Epidemia, epidemia strachu a Doktryna Gierasimowa

Wojna Rosji z Zachodem trwa od 10 lat – Kongres USA

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. Doktryna generała Gierasimowa

NATO przyznało, że Rosja prowadzi hybrydową wojnę przeciwko Zachodowi

Na pokładzie zestrzelonego przez Rosjan samolotu MH17 był zespół wirusologów, którzy mogliby uratować świat przed koronawirusem