W przededniu manewrów Zapad-2017 Moskwa wymierzyła kolejny informacyjny cios w historię Polski. Główny kremlowski propagandzista w pierwszym programie rosyjskiej telewizji odniósł się do dyskusji o niemieckich rekompensatach za II wojnę światową – informuje portal kresy24.pl (OGLĄDAJ TUTAJ z 50:34 do 1:03:46).

ZOBACZ TAKŻE:

Rosyjski propagandzista: „Nazistowska Polska była sojusznikiem Hitlera”

– Dzisiaj Polska kreuje się prawie na pierwszą ofiarę II wojny światowej. A czy przypadkiem nie była ona jej drapieżnym inicjatorem? – mówił Dmitrij Kisielow.

– W XI wieku traktowano u nas Polaków niczym braci – kontynuował swój felieton Kisielow nie zważając na to, że w XI wieku nie było Rosji. – Ruscy kniaziowie zwracali się do polskich królów o pomoc w walce o ruski ołtarz. Polacy zgadzali się, lecz dwa razy zdradzali – szli z wojskami na Kijów, a tam, zamiast pomagać ruskim kniaziom, wiarołomnie sami zasiadali na tronie.

– Polska ciągle zabiegała o sojusze przeciw Rusi i nie marnowała okazji, by odrywać sobie ruskie ziemie. W 1768 roku Polacy przebiegle wciągnęli Rosję w wojnę z Imperium Osmańskim. W efekcie doszło do trzech rozbiorów Rzeczypospolitej pomiędzy Rosję, Prusy i Austrię. Wielkie księstwo (? – red) polskie stało się polskim cesarstwem w ramach rosyjskiego imperium. Na warunkach bardziej niż liberalnych, chociaż i bez ekscesów… – uzasadniał dalej rozbiory Kisieliow.

– W sierpniu 1918 roku sowiecki rząd anuluje umowy carskiego rządu i Polska ogłasza niepodległość. Jednak już w 1920 roku znowu napada na Rosję… Jeszcze jedna próba – sojusz Piłsudskiego z Hitlerem. A w 1938 roku po cichu Polska odkroiła sobie kawałeczek Czechosłowacji… I tuż potem, 26 stycznia 1939 roku w Warszawie spotykają się minister spraw zagranicznych Niemiec Joachim von Ribbentrop z ministrem spraw zagranicznych Polski Józefem Bekiem. Z niemieckiej notaki z rozmowy: Pan Beck nie ukrywał, że Polska jest zainteresowana sowiecką Ukrainą i dostępem do Morza Czarnego – perorował propagandzista.

Jagiellonia.org / Kresy24.pl, Oprac. MaH

ZOBACZ TAKŻE:

Globalne imperium kłamstwa. Ile kosztuje rosyjska wojna informacyjna?

ZOBACZ TAKŻE:

Wojna już trwa!

Ukryta wojna Putina przeciwko Europie

Ukryta wojna przeciwko Zachodowi. Doktryna generała Gierasimowa

Kontrolowany chaos: jak Rosja zarządza swoją polityczną wojną w Europie (RAPORT)

OGLĄDAJ TUTAJ 
z 50:34 do 1:03:46

ZOBACZ TAKŻE: