Rosja wpadła w ślepy zaułek, ale wciąż ma szansę dobrowolnie wycofać się z wojny i nie rozpaść się, czyli pozostać w swoich dotychczasowych granicach z 1991 – 2014 r. Aby ocalić dzisiejszą Rosję przed nieuniknionym upadkiem, rosyjskie elity muszą usunąć od władzy zwariowanego i bezmózgiego maniaka Władimira Putina.

O tym powiedział szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (GUR MO Ukrainy) Kyryło Budanow, podaje agencja UNIAN.

„Rosja nie może zatrzymać się w jednej chwili, bo to tylko przyspieszy jej podział i zniszczenie. Rosja wpadła w ślepy zaułek, wciąż można z niego wyjść. [Wariantem może być] uznanie, że wszystko to wydarzyło się niesłusznie, wykraczając poza administracyjne granice 1991 roku i rozpoczynając budowanie pewnego rodzaju dialogu z całym światem. Ale to automatycznie oznacza transfer władzy”.

Kyryło Budanow

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy

Szef GUR MO Ukrainy zauważył, że pewne procesy przygotowawcze do odsunięcia Putina od władzy są już w toku i dodał, że teraz dochodzi do ukrytego starcia różnych wież Kremla, walka buldogów pod dywanem trwa w najlepsze.

„Jest rywalizacja, to nie jeden kandydat, jest ich kilku. Informacje o niektórych z nich przedostają się do mediów, o niektórych – nie”

– podkreślił Budanow.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego uważa, że w pewnych okolicznościach takie przekazanie władzy w Rosji będzie miało pozytywny wpływ na cały świat, Europę, Ukrainę i samą Rosję, ale może to nastąpić tylko jeśli nowe władze Rosji „zaakceptują ten paradygmat postrzegania świata, jeśli zechcą się zmienić”.

„To jest pierwszy warunek. Po drugie, musimy jasno wyciągać wnioski z tego, co wydarzyło się przez te wszystkie lata i prawidłowo budować nasze życie. We wszystkich innych przypadkach niczego to [transfer władzy w Rosji] nie zmieni”

– powiedział szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

PRZECZYTAJ:

Putinowska Rosja to obóz koncentracyjny ludów północnej Eurazji

KOMENTARZ REDAKCJI. JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

1. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.

4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Kiedy nastąpi trzecia faza upadku imperium rosyjskiego?

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka Putina wiedzie Rosję ku przepaści

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być geopolityczna transformacja Euroazji

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: