Z okazji 400. rocznicy polsko-ukraińskiego zwycięstwa pod Chocimiem, z inicjatywy ukraińskich organizacji pozarządowych, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Kijowie, podbył się „Przemarsz Chocimski”.
Uczestnicy przemarszu w kostiumach historycznych, konno i pieszo przeszli przez Andrijwski uzviz (od cerkwi Andrijwskiej), po czym zgromadzili się pod pomnikiem Piotra Konaszewicza Sahajdacznego na Placu Kontraktowym w Kijowie.
Wydarzenie zakończyło się na Placu Pocztowym w Muzeum Prawa Magdeburskiego prezentacją eksponatów doby kozackiej pochodzących z kolekcji Muzeum Szeremietiewych.
Organizatory:
Instytut Polski w Kijowie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Muzeum Szeremietiewych
NGO «Departament wojenno-kulturalnej dyplomacji»
„Powiatowy pułk województwa kijowskiego”
Źródło: Instytut Polski w Kijowie, Facebook
Fot. Robert Czyżewski, Facebook
PRZECZYTAJ:



Ostatnie komentarze