Nie dano mu głosu, lecz na pewno go usłyszą! Washington Post, Die Welt, Le Figaro – w tych największych światowych tytułach prasowych już jutro będzie można przeczytać przesłanie polskiego prezydenta dotyczące 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. To odpowiedź na próby zakłamywania historii. Tytuł przesłania to „Prawda, która nie może umrzeć” CZYTAJ TUTAJ>>>.

W Światowym Forum Holokaustu, które w czwartek odbędzie się w Jerozolimie, weźmie udział 46 szefów państw i rządów. Na początku stycznia prezydent Andrzej Duda poinformował, że w związku z tym, iż nie został zaproszony do zabrania głosu podczas wydarzenia, nie weźmie w nim udziału.

Polska obawia się sytuacji, w której nie będzie mogła odpowiedzieć na manipulacje faktami historycznymi przez prezydenta Rosji Władimira Putina, który pod koniec grudnia oskarżył rząd II Rzeczypospolitej o współodpowiedzialność za wybuch II wojny światowej. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie jest rosyjsko-izraelski oligarcha Mosze Kantor.

PRZECZYTAJ:

Sejm RP przeciw manipulacji i zakłamywaniu historii przez polityków Federacji Rosyjskiej. Uchwała Izby

„Słowa Putina nawiązują do propagandowego przekazu z czasów totalitaryzmu stalinowskiego” – MSZ RP

W dniu, w którym nie pozwolono Andrzejowi Dudzie wypowiedzieć się na oficjalnych uroczystościach w Izraelu, dość nieoczekiwanie zabierze on głos, ale… w światowych mediach. Potwierdzono już, że „Prawdę, która nie może umrzeć” opublikują gazety ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji.

https://twitter.com/PL1918/status/1220078568304267265?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1220078568304267265&ref_url=https%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F307312-nie-dano-mu-glosu-lecz-na-pewno-go-uslysza-swiatowe-media-opublikuja-przeslanie-a-dudy

PRZECZYTAJ:

Mateusz Morawiecki: „Nasz kraj najwcześniej doświadczył zbrojnej agresji hitlerowskich Niemiec i sowieckiej Rosji”

IPN odpowiada Putinowi: „Zarówno Niemcy Hitlera, jak i Związek Sowiecki Lenina i Stalina konsekwentnie dążyły do obalenia porządku wersalskiego w Europie”

Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 r. aby więzić w nim Polaków. Od 1942 r. stał się on największym miejscem zagłady europejskich Żydów. W Auschwitz niemieccy naziści zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osoby innej narodowości.

27 stycznia obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz odbędą się w Oświęcimiu. Na organizowane przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau uroczystości przybędzie ok. 200 byłych więźniów i ocalonych z Holokaustu. Udział potwierdziło też ponad 30 delegacji państwowych.

Źródło: Twitter.com, Niezalezna.pl

ZOBACZ TAKŻE:

W 1940 r. Stalinowska Rosja nie przyjęła Żydów z Polski, skazując ich na śmierć od nazistów

Angielski naukowiec: To Rosja stworzyła faszystowskie idee i błogosławiła Niemców za ludobójstwo na Żydach

Putin tworzy wizerunek wroga Polaka: przedwojennego ambasadora RP w Berlinie nazwał „swołoczą i antysemicką świnią”