Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński przekazał dzisiaj (27.05.br.) Obwodowemu Szpitalowi Klinicznemu Weteranów Wojny w Winnicy środki medyczne do walki z koronawirusem. Przekazane artykuły medyczne trafiły do winnickiego szpitala dzięki programowi „Polska pomoc”, realizowanemu przez Fundację Solidarności Międzynarodowej (prezes Rafał Dzięciołowski), wspierającej ukraińskie szpitale w walce z COVID – 19. Zakup artykułów ochronnych i medykamentów był sfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Na uroczystości przekazania szpitalowi polskiej pomocy obecny był jego personel medyczny na czele z kierownikiem placówki Walerijem Babijczukiem, a także przewodniczący Państwowej Administracji Obwodowej, pan Anatolij Olijnyk.

Zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Obwodowy Szpital Weteranów Wojny w Winnicy, przekazano niezbędne środki medyczne, wśród nich znalazły się m.in. maseczki ochronne FFP-3, kombinezony jednorazowe, wielorazowe czepki medyczne, rękawiczki ochronne, pulsoksymetry, koncentrator tlenu oraz wielofunkcyjne łóżko rehabilitacyjne.

Źrodło: Facebook, Konsulat Generalny RP w Winnicy

Польська допомога для Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війниГенеральний консул РП у Вінниці Дамян…

Опубліковано Konsulat Generalny RP w Winnicy / Генеральне Консульство РП у Вінниці Середа, 27 травня 2020 р.