Najeźdźcy z putinowsko-raszystowskich hord w ciągu zaledwie dwóch tygodni walk na Ukrainie ponieśli takie druzgocące straty, jakich nie mieli nigdy wcześniej – oświadczył generał Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego, podaje portal Obozrevatel.com.

„31 batalionowych grup taktycznych w ciągu dwóch tygodni faktycznie straciło gotowość bojową. To są straszne straty, których Rosjanie nigdy wcześniej nie ponieśli”.

Kyryło Budanow

Generał, naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego powiedział, że kierownictwo Ukrainy zna wszystkie plany kremlowskich zbrodniarzy wojennych.

„Znamy prawie wszystkie ich plany. Jak tylko we wpływowych biurach rodzą się jakieś pomysły, od razu o nich wiemy”.

Dodał też, że wszystkie głupie mrzonki putinowsko-raszystowskich najeźdźców o błyskawicznym zajęciu Ukrainy upadły bardzo szybko.

„Powtarzam, wszelkie próby przejęcia Ukrainy środkami wojskowymi skończą się niepowodzeniem”

– powiedział.

Dodał, że rosyjscy generałowie dobrze to rozumieją, dlatego w przywództwie wojskowo-politycznym Rosji zaczęły się duże problemy.

„Teraz pozostały dwie osoby, które absolutnie otwarcie opowiadają się za kontynuowaniem działań wojennych na terytorium Ukrainy, są to Putin i Shoigu. Nawet generałowie Federacji Rosyjskiej są temu przeciwni. Ktoś jest bardziej aktywny, ktoś po prostu milczy, czasem nawet sabotuje niektóre rozkazy rosyjskiego kierownictwa”

– dodał szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Jak informuje Der Spiegel, z powodu niepowodzenia „blitzkriegu” na Ukrainie, kremlowski maniak Putin rozpoczął represje wobec FSB, wysyłając kierownictwo 5. służby zajmującej się wywiadem zagranicznym do aresztu domowego.

PRZECZYTAJ:

Wojna na Ukrainie pokazała słabość Rosji i jej armii. Putin może zostać obalony

OPINIA REDAKCJI: ROSJA PO OBALENIU PUTINA. JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy będą bezlitośnie niszczyć armię rosyjską, atomowe sankcje muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Negocjować można wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Rosyjska gospodarka umiera, Siły Zbrojne Ukrainy niszczą armię rosyjską. Społeczność światowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Kreml będzie musiał spełnić po obaleniu Putina, aby Rosja powróciła do rodziny cywilizowanych narodów świata.

1. Głównym warunkiem złagodzenia sankcji powinno być żądanie oddania kremlowskiego dyktatora przed międzynarodowy wymiar sprawiedliwości.

2. Następnym warunkiem ma być rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Konieczne jest żądanie, aby Rosja na zawsze porzuciła zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępiła i na zawsze odrzuciła dziedzictwo zbrodniczego rosyjskiego bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu i rosyjskiego imperializmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowszko-raszystowskiej Rosji powinna przebiegać według wzoru denazyfikacji nazistowskich Niemiec.

4. Putin otwórzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą zostać powrócone w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chciał kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitarizacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, na temat statusu Królewca! Co więcej, musimy żądać, żeby narody znajdujące się pod rządami Federacji Rosyjskiej mieli możliwości wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwej federalizacji Rosji.

Spełnienie właśnie takich wymagań społeczności międzynarodowej byłoby odpowiednim warunkiem zniesienia sankcji wobec postputinowskiej Rosji. Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagraża demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi być potępiony na wieki wieków.

ZOBACZ TAKŻE:

Rosja błyskawicznie traci sprzęt wojskowy na Ukrainie – amerykański wywiad

Nie będzie żadnej litości dla putinowskich najeźdźców – doradca biura Zełenskiego

Rosyjscy najeźdźcy ponoszą miażdżące straty (+WIDEO, FOTO) AKTUALIZACJA