Niemiecka kanclerz Angela Merkel odwiedzi Turcję w przyszłym miesiącu, aby wezwać prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana do przestrzegania traktatu migracyjnego, który został uzgodniony z Unią Europejską – informuje Sueddeutsche Zeitung.

Jednak, rzeczniczka rządu niemieckiego odmówiła potwierdzenia informacji opublikowanej przez Sueddeutsche Zeitung, mówiąc tylko, że plany podróży Merkel były ogłaszane w piątek poprzedniego tygodnia.

Angela Merkel ostatnio odwiedziła Turcję w październiku 2018 r. Następnie Merkel i Erdogan spotkali się ostatnio w grudniu w Londynie, gdzie rozmawiali o sytuacji w Syrii z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i brytyjskim premierem Borisem Johnsonem.

W zeszłym tygodniu Erdogan ostrzegł, że Turcja, która ma już około 3,7 miliona syryjskich uchodźców, nie będzie w stanie poradzić sobie z nową falą migrantów, jeśli syryjsko-rosyjska ofensywa w prowincji Idlib kontrolowanej przez rebeliantów doprowadzi do nowej fali migracji.

PRZECZYTAJ:

Prezydent USA Donald Trump: Rosja, Syria i Iran zabijają tysiące cywili w prowincji Idlib

Ofensywa marionetek Putina w syryjskiej prowincji Idlib sprowokuje nową falę migracji do Europy

Przypomnijmy, siły prorosyjskiego dyktatora Baszara al-Asada, przy wsparciu rosyjskiego wojska, kontynuują ofensywę na prowincję Idlib, co prowokuje nową falę uchodźców. Według działaczy praw człowieka rosyjskie i syryjskie siły zbrojne celowo atakują cywilów i zrzucają bomby na szpitale. Wcześniej organizacja praw człowieka Human Rights Watch doniosła, że podczas ataków wykorzystano bomby kasetowe i broń zapalającą.

Od początku ofensywy, która rozpoczęła się w kwietniu, w wyniku nalotów i ofensywy sił krwawego dyktatora Baszara al-Asada przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii zginęło ponad setki cywilów, a tysięcy zostało rannych – donosi Reuters, powołując się Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że lotnictwo Putina nadal bombarduje szkoły i zabija dzieci w Syrii, więc Europie zagraża nowa fala uchodźców. Atak miał miejsce 24 grudnia – informuje Radio Wolna Europa powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. 10 cywiłów, w tym 6 dzieci zginęło w wyniku nalotu rosyjskiego lotnictwa w północno-zachodniej części Syrii. Według grupy monitorującej do nalotu doszło w szkole w wiosce Jubas w prowincji Idlib, gdzie znajdowali się uchodźcy ukrywający się przed terrorem sił dyktatora Baszara al-Asada.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

John McCain: Putin używa uchodźców jako broni

Były oficer FSB: Rosja przerzuca do Europy szpiegów udających uchodźców

NATO oskarża Rosję: „Używa uchodźców jako żywej broni przeciwko Europie”

Oficer FSB: Za działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml (WIDEO)

Rosja korzysta z napływu ekstremistów do Europy i sponsoruje ataki terrorystyczne na Zachodzie – amerykański ekspert