Jak informuje portal Niezalezna.pl powołując się na „Wiadomości” TVP, ABW zatrzymało Rosjankę, która brała udział w działaniach hybrydowych przeciwko Polsce. Według „Wiadomości” kobieta oraz cztery inne osoby zastępowały narrację polską narracją rosyjską, podważała politykę historyczną naszego kraju i podsycała animozje polsko-ukraińskie.

Jekaterina C. przebywała w Polsce od 2013 roku. Niebawem zostanie wydalona.

PRZECZYTAJ:

Rosja podkopuje europejskie demokracje za pomocą „mgły kłamstw” – szef MI5

Dodatkowo cztery osoby objęto 5-letnim zakazem wjazdu na terytorium Polski.

Z materiałów zgromadzonych przez ABW wynika, że Jekaterina C. oraz cztery osoby objęte zakazem wjazdu do Polski, brały udział w działaniach hybrydowych wymierzonych w Polskę.

PRZECZYTAJ:

Wojna Rosji z Zachodem trwa od 10 lat – Kongres USA

Wnioski dotyczące wymienionych osób to efekt realizowanych w ostatnich tygodniach działań ABW, neutralizujących aktywność dwóch struktur sieciowych biorących udział w rosyjskiej wojnie hybrydowej i informacyjnej prowadzonej przeciwko RP. W związku z materiałami zgromadzonymi w tej sprawie, ABW ustaliła personalia osób angażujących się w aktywność wymierzoną w bezpieczeństwo RP – wyjaśnił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Dodał, że osoby te, brały udział w „podsycaniu animozji polsko-ukraińskich w sferze społecznej i politycznej oraz kwestionowaniu i podważaniu polskiej polityki historycznej i zastępowania jej narracją rosyjską”, podejmując próby „konsolidacji środowisk prorosyjskich w RP” wokół tych sfer.

Źrodło: Niezalezna.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Moskwa aktywnie pracuje w celu pozyskania nowej agentury w Polsce

   

     

Rosja podkopuje europejskie demokracje za pomocą „mgły kłamstw” – szef MI5

Wojna Rosji z Zachodem trwa od 10 lat – Kongres USA

Rosja chce skłócić Polaków i Ukraińców

The Guardian: „Zaprzeczać, rozpraszać uwagę i winić” to są metody rosyjskiej wojny propagandowej