Na kilka godzin przed tym, jak Iran został zmuszony do przyznania, że to jego wojsko zestrzeliło ukraiński samolot, rosyjska propaganda nadal bezczelnie kłamała i manipulowała informacją – pisze na Facebooku bloger Jurij Pywowar.

To wszystko, co musicie Państwo wiedzieć o profesjonalizmie rosyjskiej rządowej ogólnoświatowej wielojęzycznej telewizji propagandowej Russia Today. Oto informacja, która została transmitowana przez rosyjskich propagandystów dla zachodniej widowni na kilka godzin przed tym, jak Iran został zmuszony do przyznania się do swojej zbrodni.

Все, что вам нужно знать о профессионализме пропагандистского канала Раша Тудой, которым руководит Маргарита Симоньян. Это вчерашний выпуск для западной аудитории за несколько часов до того, как Иран вынужден был признаться в своем преступлении.

Gepostet von Yuriy Pyvovar am Samstag, 11. Januar 2020

„Rosjanin jest największym i najbardziej bezczelnym kłamcą na świecie”.

Iwan Turgieniew

Pisarz rosyjski

„Nie mogę zrozumieć charakteru rosyjskiego. Rosjanin kłamie patrząc w twoje oczy, i wiedząc, że widzisz to kłamstwo, on wcale się nie wstydzi. Wydaje mi się, że Rosjanin w ogóle nie wie, co to wstyd”.

Theodore Roosevelt

Dwudziesty szósty prezydent USA

„W Rosji, szczerość uważają za szaleństwo. To jest rozsądne! W istocie! Przecież całe rosyjskie życie we wszystkich sferach — to nieustanny zamach na prawdę. Dla Rosjan zdrajcą jest ten, kto nie kłamie. Odrzucenie kłamstwa traktowane jest jako zdrada państwa”.

Astolphe de Custine

Francuski pisarz i podróżnik