Polska przekaże Ukrainie kolejne czołgi Leopard 2A4, kiedy tylko zakończy się szkolenie ukraińskich załóg. Jest to perspektywa kilku tygodni — powiedział PAP minister w KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że czołgi PT-91 i T-72 również niebawem pojadą do Ukrainy.

W piątek, w rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę wizytę w Kijowie złożył premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu wraz z premierem Ukrainy Denysem Szmychalem złożyli kwiaty pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę. Premier spotkał się też z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

https://twitter.com/PremierRP/status/1629037354991099904

W tym czasie do Ukrainy trafiły również cztery pierwsze polskie czołgi Leopard 2A4. — Wkrótce przekażemy kolejne — zapowiedział premier. Morawiecki poinformował również, że Polska przekaże też „bardzo dobre czołgi PT-91”. — Kolejnych 60 czołgów przyjedzie do Ukrainy — zaznaczył Morawiecki.

PRZECZYTAJ:

„Rosja przypuściła atak na naszą cywilizację” – premier Mateusz Morawiecki

https://twitter.com/PiotrMuller/status/1629092782789853184

PRZECZYTAJ:

Premier Morawiecki w Kijowie. Cel: „dać jasny sygnał dalszego wsparcia w obronie Ukrainy”

Dworczyk w rozmowie z PAP pytany był m.in. o, to kiedy nastąpi przekazanie kolejnych 10 obiecanych czołgów Leopard 2A4. — Niebawem. Musi zakończyć się szkolenie ukraińskich załóg. Część z tych czołgów jest wykorzystywana właśnie w trakcie prowadzonych szkoleń. (…) Jest to perspektywa kilku tygodni — oświadczył.

https://twitter.com/PiotrMuller/status/1629147398558687232

Pytany o, to kiedy do Ukrainy trafią zadeklarowane przez premiera czołgi PT-91 Twardy, poinformował, że ich przekazanie wraz z T-72 to również kwestia tygodni, „jeśli nie krócej”. — One praktycznie są w procesie przekazywania, więc też niebawem znajdą się w Ukrainie — dodał.

Pod koniec stycznia Niemcy — które są producentem tych czołgów — zgodziły się na dostawę Ukrainie czołgów Leopard 2. Jak informowało ministerstwo obrony Niemiec, Polska ma być państwem przodującym wśród krajów przekazujących czołgi Leopard 2A4 (Polska ma przekazać 14 czołgów), a Niemcy — wśród donatorów wersji 2A6.

Źródło: PAP, wiadomosci.onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Antypolonizm. Zwyczajny rosyjski faszyzm

Wróg u bram. Kreml chcę zniszczyć Polskę i podbić Europę

Po Ukrainie Putin może zaatakować kraje bałtyckie i Polskę

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: