Wczoraj Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ostrzegł o rosnącym zagrożeniu ofensywą z Białorusi w kierunku Wołynia. Pachołek Putina, samozwaniec, który wbrew woli ludu przejął władzę na Białorusi może wydać rozkaz ataku na zachodnie obwody Ukrainy w celu podjęcia próby odcięcia dostaw broni zachodniej dla ukraińskich sił zbrojnych.

W przypadku ofensywy wojsk rosyjskich z Białorusi na wołyńskim kierunku Ukraina bardzo szybko pokona wroga – działania wojenne zakończą się już za 18 dni – powiedział w rozmowie z rosyjskim opozycjonistą Markiem Fejginem doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz.

„Będzie około 500 zabitych [Rosjan i Białorusinów] codziennie. Cóż, 18 dni to wszystko potrwa, mówiąc ogólnie. I to wszystko. […] Tam obrona terytorialna już zaciera ręce i czeka z niecierpliwością, nie mówiąc już o regularnych jednostkach [wojskowych]”.

Ołeksij Arestowycz

Doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy

PRZECZYTAJ:

Gen. Załużny: „Zniszczymy każdego, kto przybędzie na naszą ziemię z bronią w ręku”

Rada Najwyższa Ukrainy może uznać Białoruś za terytorium tymczasowo okupowane przez Rosję

Przypomnijmy, 20 października Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o rosnącym zagrożeniu atakiem Rosjan na Ukrainę z Białorusi. Kierunek ofensywy może być zachodnią częścią granicy białorusko-ukraińskiej, celem jest odcięcie dostaw broni.

W ostatnich tygodniach Rosja aktywnie przerzuca swoje wojska na Białoruś. W kraju wzrosła również aktywność wojskowa: rejestrowany jest ruch sprzętu, w tym systemu obrony powietrznej S-300.

Wcześniej białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka powiedział, że Kreml „ma spójny plan aneksji Białorusi”. Putin może próbować zrealizować ten scenariusz do 2024 roku, kiedy w faszystowskiej terrorystyczno-przestępczej enklawie północnej Eurazji, zwanej „Federacją Rosyjską”, powinna zostać wystawiona farsa zwana „wyborami prezydenckimi”.

KOMENTARZ REDAKCJI

Samobójcza decyzja o agresji łukaszystowskiego reżimu przeciwko Ukrainie będzie największym i ostatnim błędem bezprawnego uzurpatora z Białorusi. Prawdziwi patrioci Białorusi już walczą o wolność swojej ojczyzny i braterskiej Ukrainy w szeregach Pułku im. Kastusia Kalinouskiego – ochotniczej jednostki obrony terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy i jeśli samozwaniec Łukaszenka rzeczywiście zdecyduje się popełnić samobójstwo wydając rozkaz inwazji na Ukrainę, jego reżim zostanie zniszczony w jak najkrótszym czasie. Nie będzie litości! Białoruś będzie wolna i niepodległa! Żywie Białoruś! Żywie wieczna!

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Rosja wchłania Białoruś. Co nam grozi i jak się bronić?

Rosja wchłonie Białoruś, by uczynić ją trampoliną do inwazji na Polskę i państwa bałtyckie

Wilno i Białystok to białoruskie miasta?! Łukaszenka powołuje się na mapę z tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow!

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: