Prowodyr terrorystycznego państwa-agresora Władimir Putin znajduje się w „niesamowicie trudnej sytuacji”, dlatego próbuje zmusić Ukrainę do kapitulacji, jego jedynym dostępnym narzędziem w wojnie pozostaje okrucieństwo wobec Ukraińców, jednak oni nigdy się nie poddadzą – powiedział na briefingu prezydent USA Joe Biden.

„Myślę, że Putin jest w niesamowicie trudnej sytuacji i wydaje mi się, że jedynym dostępnym mu narzędziem jest brutalne traktowanie obywateli Ukrainy w celu zastraszenia ich i zmuszenia do kapitulacji”.

Joe Biden

Prezydent Stanów Zjednoczonych

Jednak amerykański przywódca, w przeciwieństwie do Putina, doskonale zdaje sobie sprawę z psychologii, mentalności i stabilnych nastrojów Ukraińców. Dlatego rozumie, że zwariowane nadzieje Putina są skazane na kompletną porażkę.

„Wydaje się, że jedynym dostępnym mu środkiem jest okrucieństwo wobec każdego obywatela Ukrainy, obywateli Ukrainy, aby spróbować ich zastraszyć i zmusić do kapitulacji. Nie zrobią tego”

– podkreślił prezydent Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało, że rosyjscy najeźdźcy w ciągu 11 dni zadali na terytorium Ukrainy ponad 190 uderzeń rakietami i dronami kamikaze. Zginęło ponad 70 osób, a ponad 240 zostało rannych.

Przypomnijmy, Joe Biden nazwał rosyjskiego dyktatora Putina „racjonalnym graczem”, który źle ocenił swoją zdolność do opanowania Ukrainą, podało CNN.

Prezydent USA podkreślił, że Putin błędnie sądził, że Ukraińcy poddadzą się okupantom, ale zaciekły opór narodu ukraińskiego obalił błędne nadzieje Putina.

– Uważam, że jego działania i cele nie były racjonalne. Myślał, że zostanie powitany z otwartymi ramionami, że „Kijów jest matką rosyjskich miast”

– powiedział Biden. Jednak rzeczywistość pokazała, że głęboko się mylił.

PRZECZYTAJ:

Fatalny błąd Putina. Porażka 5. Służby FSB

Wcześniej wydanie Politico informowało, że amerykańscy urzędnicy podejmują kroki, aby zapewnić, że Biden i Putin nie spotkają się na szczycie G20, nawet przypadkowo na korytarzu.

KOMENTARZ REDAKCJI. JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

1. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.

4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Kiedy nastąpi trzecia faza upadku imperium rosyjskiego?

Kolos na glinianych nogach. Fatalna polityka Putina wiedzie Rosję ku przepaści

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być geopolityczna transformacja Euroazji

Dyplomata: „Nadchodzi czas, kiedy musi upaść ostatnie imperium zła”. Rozpad Rosji powinien stać się strategicznym celem USA, UE i Chin

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: