Przy niskim poziomie działań przeciwepidemicznych i profilaktycznych koronawirusem może zakazić się 22,2 mln Ukraińców – wynika z orientacyjnej prognozy Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, cytowanej w sobotę na stronie internetowej kijowskich władz miejskich. Ukrainę zamieszkuje ok. 42 mln ludzi.

Prognozowane przez Akademię dane przywołano w zamieszczonym na stronie internetowej kijowskich władz protokole z posiedzenia komisji ds. bezpieczeństwa technogennego i ekologicznego oraz sytuacji nadzwyczajnych przy Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej.

PRZECZYTAJ:

#ZostańWDomu w praktyce. Dlaczego warto przestrzegać zaleceń? Te dane dają do myślenia!

„Biorąc pod uwagę wzrost liczby chorych na Covid-19 na terytorium Ukrainy i miasta Kijów i orientacyjną prognozę Narodowej Akademii Nauk Ukrainy przy niskim poziomie przeciwepidemicznych i profilaktycznych działań o możliwym zainfekowaniu 22,2 mln ludzi na Ukrainie, oraz biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców stolicy, ich aktywne procesy migracyjne, kwestia podjęcia środków w celu zapobieżenia rozprzestrzenieniu się ostrej choroby układu oddechowego Covid-19, (…) była rozpatrzona na nadzwyczajnym posiedzeniu” komisji

– napisano w protokole.

Gazeta internetowa „Ukraińska Prawda” zaznacza, że w otwartym dostępie Akademii Nauk nie ma takiej prognozy.

Według ukraińskiego Centrum Zdrowia Publicznego dotychczas na Ukrainie potwierdzono 47 przypadków zakażenia koronawiursem, w tym trzy śmiertelne.

Źrodło: Niezalezna.pl

CORONAVIRUS COVID-19 ZOBACZ MAPĘ ONLINE>>>

ZOBACZ TAKŻE:

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Kiedy skończy się pandemia? Władze USA przygotowują się do walki z koronawirusem w ciągu kilku lat