Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oczekuje na wyniki ekspertyzy językowej w ramach postępowania o zdradę stanu, aby dać prawną ocenę działań polityków Wiktora Medwedczuka i Jurija Bojko podczas wizyty w Rosji.

Poinformowano, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadziła postępowanie przygotowawcze w postępowaniu karnym ze względu na popełnienie przestępstw z art. 110 (naruszenie integralności terytorialnej) i 111 (zdradę stanu) kodeksu karnego, w ramach tego dochodzenia badają się również okoliczności wizyty Wiktora Medwedczuka i Jurija Bojko w Moskwie w marcu bieżącego roku.

„Obecnie trwa ekspertyza językowa w Kijowskim Instytucie Badań i Ekspertyz Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości Ukrainy, powołana decyzją szewczenkowskiego rejonowego sądu w Kijowie z dnia 02.21.19. Należy pamiętać, że zgodnie z częścią 6 art. 244 Kodeksu postępowania karnego sędzia śledczy niezależnie ustalił instytucję ekspercką, którуо zlecił przeprowadzenie ekspertyzy. Materiały na temat wizyty wyżej wymienionych osób w czerwcu tego roku w Petersburgu można również zweryfikować w ramach tego postępowania karnego. Czekamy na wyniki ekspertyzy, aby przedstawić prawną ocenę działań Medwedczuka i Bojko podczas wizyty w Federacji Rosyjskiej”

– czytamy w oświadczeniu.

Коментар СБУ щодо візитів українських політиків до високоподовців РФ У Службі безпеки України здійснюється досудове…

Gepostet von Служба безпеки України am Montag, 10. Juni 2019

PRZECZYTAJ:

Zdrada stanu? Prokurator generalny Ukrainy wszczął trzy postępowania karne. Wśród podejrzanych może być nowo wybrany prezydent Zełenski