Nie było jej. A jest. Polska! Akcja społeczna IPN, którą włączamy się w przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Z wizji i z marzeń. Z ognia i walki. Z krwi i poświęcenia. Nie było jej, a jest. Polska”. Trzydziestosekundowy spot opublikowany na kanale IPNtv jest zapowiedzą akcji społecznej IPN „#MOJANIEPODLEGŁA”, którą instytut włącza się w przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ogólnopolską akcję społeczno-informacyjną #MOJANIEPODLEGŁA przygotował oddział Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. Jej celem jest zachęcenie Polaków do wyrażenia za pomocą mediów społecznościowych współczesnego rozumienia i postrzegania pojęcia #MOJANIEPODLEGŁA”. „Dla jednych to #TRADYCJA i #WOLNOŚĆ, dla drugich #RODZINA, #ZDROWIE, #NAUKA czy #PRACA” – zaznacza IPN, apelijąc o przyłączenie się do akcji, poprzez wpisy lub zamieszczanie zdjęć przedstawiających, czym dla nas jest „#MOJANIEPODLEGŁA”.

Instytut Pamięci Narodowej prowadzi szereg akcji w ramach obchodów niepodległości Polski. W tym roku były to m.in. wystawa „Dla Ciebie, Polsko. W stulecie czynu legionowego” w Sejmie i m.in. Wielki Test TVP o Piłsudskim.

ZOBACZ TAKŻE:

Niezwyciężeni: My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy. Niesamowity film IPN promujący Polskę! (WIDEO)

Spot „Wywalczona. Niepodległa. Polska.” wykonany w technice komputerowej, jest kolejnym dziełem IPN po filmie „Niezwyciężeni”, który w niedzielę, został nagrodzony statuetką „Żeby Polska była Polską”. Odbierając nagrodę prezes IPN Jarosław Szarek, zapowiadał rozpoczęcie akcji „Niezwyciężeni 1918”, którą IPN rozpoczął przygotowania do przyszłorocznej, setnej rocznicy obchodów odzyskania niepodległości.

Dla IPN największą satysfakcją jest popularność tego filmu, który przedstawia nasze 50 lat historii, od +wyroku śmierci+ w pakcie Ribbentrop-Mołotow, po upadek komuny. Wokół tego filmu będziemy tworzyć wielką akcję edukacyjną +Niezwyciężeni 1918+, która będzie początkiem naszych przygotowań do setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Chcemy, by ta produkcja zachęcała do zgłębienia naszej dumnej historii okresu 1939-89. Zamierzamy pokazać ten film we wszystkich stolicach europejskich – powiedział podczas gali Prezes IPN.

źródło: Kresy24.pl / IPN, Dzieje.pl / PAP (HHG)