Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego generał Herbert McMaster oświadczył, że należy kontynuować wysiłek w zakresie przeciwdziałania agresji FR w Europie i próbom Moskwy podważyć istniejący porządek światowy – informuje Ukrinform.

„Musimy stworzyć cały zestaw narzędzi i bezpośredni dostęp do tych narzędzi, aby można je było integrować do naszej strategii w celu przeciwdziałania destabilizującemu zachowaniu Rosji”, – zaznaczył on.

McMaster dodał, że prezydent USA Donald Trump dołoży wszelkich starań, aby zapewnić gwarancje i uspokoić sojuszników w Europie na tle agresji ze strony Moskwy.

„Prezydent już to robi”, – powiedział on, przypominając jednocześnie o wydatkach w wysokości 1 mld dolarów na wzmocnienie woskowej obecności NATO w Europie.

Ponadto, generał podkreślił konieczność przeciwdziałania ingerencji Rosji w wybory demokratyczne w krajach Europy i Stanach Zjednoczonych. Nazwał działania Rosjan „wyrafinowaną kampanią podważania zaufania”, która obejmowała również rozpowszechnienie teorii zmowy i dezinformacji.

Podkreślił także, że USA należy wzmacniać możliwości dla walki z kampanią rosyjskiej propagandy. Wg niego, działania te mogą zawierać współpracę z rosyjskimi liderami, zarówno jak i konfrontację, kiedy jest to konieczne.

Jagiellonia.org / Ukrinform.ua

ZOBACZ TAKŻE:

Wiceprezydent USA nazwał FR jednym z głównym zagrożeń

Mattis: Putin rzucił wyzwanie światu

W Pentagonie Rosja na jednej liście z terrorystami

Departament stanu USA: Rosja zarządca bojowcami

Szef FBI przyznał, że „Rosja jest największym zagrożeniem dla każdego narodu na Ziemi”

Rosja nadal tworzy „pas niestabilności” wzdłuż swej granicy (MAPA)

Rosja rozpala i żywi wojny

Wojna światowa wisi na włosku? Niespotykana koncentracja wojsk przy granicy