Władze USA przygotowują się do odpowiedzi na tragiczną sytuację praw człowieka w Rosji, zastosowany zostanie szeroki zakres instrumentów politycznych – oświadczył podczas konferencji prasowej Ned Price, rzecznik Departamentu Stanu USA, czytamy na stronie internetowej resortu.

„Jeśli chodzi o reżim Putina, słyszeliście mnie, i słyszeliście, jak inni członkowie administracji wypowiadali się negatywnie na temat tragicznych sytuacji w sferze praw człowieka w Rosji. Istnieje szeroki zakres odpowiednich reakcji politycznych na to, co widzimy w Rosji”.

Edward „Ned” Price

Rzecznik Departamentu Stanu USA

W swoim przemówieniu urzędnik wspomniał o „represjach” rosyjskich władz wobec demonstrantów popierających Aleksieja Nawalnego.

Przypomnijmy, 11 lutego Bloomberg podał, powołując się na własne źródła, że ​​​​Unia Europejska zaczęła opracowywać sankcje w związku z gwałtownym pogorszeniem się sytuacji w zakresie praw człowieka w Rosji. Ministrowie spraw zagranicznych UE mają podjąć pierwszą decyzję w tej sprawie 22 lutego.

Z kolei, szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja jest gotowa do zerwania stosunków z Unią Europejską w związku z nowymi sankcjami.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Europosłowie o Rosji: Wystarczy złudzeń, należy wprowadzić surowe sankcje!

„Wizyta Borrela w Rosji zakończyła się całkowitą porażką”. Europoseł zbiera podpisy za odwołanie szefa unijnej dyplomacji

The Hill: Biden może ożywić Europę Wschodnią i zmobilizować międzynarodowy front przeciwko rosyjskiej agresji