Za agresję Putina odpowiada również naród rosyjski – oświadczyła premier Estonii Kaja Kallas w swoim przemówieniu na Szczycie Demokracji w Kopenhadze. Jej oświadczenie zostało opublikowane na stronie internetowej estońskiego rządu.

„To nie jest tylko wojna Putina. Odpowiedzialny jest także naród rosyjski – dopóki ekspansja terytorialna jest uznawana w Rosji za cnotę, a straty ludzkie są jej akceptowalnym skutkiem ubocznym, rosyjska agresja prędzej czy później powróci, a w Europie nie może być trwałego pokoju”.

Kaja Kallas

Premier Estonii

„Uznanie narodowej winy i przyjęcie za nią osobistej odpowiedzialności jest podstawą przyszłego społeczeństwa. To także podstawa do przerwania błędnego koła przemocy i agresji w Rosji”

– powiedziała.

Szefowa rządu Estonii podkreśliła, że bezkarność rozzuchwala rosyjską czołówkę i prowokuje ją do kontynuacji agresji.

„Rosyjska elita polityczna od dziesięcioleci jest przyzwyczajona do tego, że Rosja nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. W wolnym świecie zasady wymieniano na pieniądze, prawdę na gaz. Kreml strategicznie zasiał polityczną i gospodarczą korupcję w demokratycznych instytucjach i wśród przywódców. Rosjanie rozsądnie stworzyli zależności gospodarcze, które służą militarnym interesom Kremla. A pewność siebie agresora rosła”

– podkreśliła Kaja Kallas.

PRECZYTAJ:

Putin planował atak na Polskę i państwa bałtyckie, Ukraina pokrzyżowała te plany

Negocjacje z Putinem są nie do przyjęcia, poczucie bezkarności zachęca go do agresji!

Premier Estonii uważa, że ​​aby wyrwać Rosji agresywne żądło, oprócz pokonania jej na polu bitwy, konieczne jest również wykrwawienie i zniszczenie jej gospodarki.

„Po pierwsze, jak mówi prezydent Zełenski, wolność musi być lepiej uzbrojona niż tyrania. Broń, amunicja, szkolenie – wszystko to musi być kontynuowane w wystarczających ilościach, aby Ukraina wygrała wojnę”

– powiedziała Kaja Kallas.

Jej zdaniem ważne są jednak nie tylko działania militarne: Zachód musi drenować dochody Kremla, by nie mógł on finansować agresji. Dla trwałego pokoju w Europie konieczne jest pociągnięcie do odpowiedzialności Federacji Rosyjskiej. Bez tego cykl przemocy Rosji nigdy się nie skończy – podkreśliła premier Estonii i dodała, że Europa musi także wyeliminować szare strefy.

„Stało się oczywiste, że dla pokoju w Europie Ukraina musi być w NATO i UE”

– powiedziała szefowa estońskiego rządu.

PRZECZYTAJ:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Zełenski: Putin powinien błagać o litość. I wtedy będzie nasza odpowiedź – trybunał

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

KOMENTARZ REDAKCJI

Ukraina, która do 2014 roku nie miała żadnych agresywnych planów wobec Federacji Rosyjskiej, dziś domaga się sprawiedliwości i surowej kary za ohydną, niesprawiedliwą i niesprowokowaną agresję Kremla. Rosjanie popełnili fatalny błąd, gdy przez wiele lat podle i ukradkiem przygotowywali się do popełnienia ludobójstwa na ludności ukraińskiej i odważyli się zaatakować pokojową i tolerancyjną Ukrainę, która nigdy nie miała roszczeń terytorialnych wobec sąsiadów. Jednak Rosjanie obudzili sprawiedliwy gniew i ducha wojowników wśród Ukraińców, dlatego niedługo może to przynieść fatalne konsekwencje dla samej rosyjskiej państwowości. Dziś Kijów jest zdeterminowany, by odpłacić Moskwie za jej podłe próby rozbicia państwa i zorganizowania ludobójstwa narodu ukraińskiego. Putinowsko-raszystowska Rosja może bardzo drogo zapłacić za swoją agresję! Nie będzie litości!

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

1. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.

4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Generał Kyryło Budanow: Nadchodzi godzina, kiedy Rosja musi się rozpaść

„Zniszczymy każdego, kto przybędzie na naszą ziemię z bronią w ręku” –  gen. Załużny

Budanow: Za wszystkie makabryczne zbrodnie zemścimy się – rosyjska horda zakrztusi się krwią swoich żołnierzy

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Nadchodzi III wojna światowa❓
BEZKARNOŚĆ ROZZUCHWALA ROSJĘ❗️

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: