Szef niemieckiego koncernu Adidas, Kasper Rorsted, powiedział, że „przyciąga go Rosja” i wezwał Zachód do poprawy stosunków z nią. Oświadczył to w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Mówiąc o sankcjach wobec Rosji powiedział: „Każdy, kto uważa, że karamy tylko Rosję, jest w błędzie. Na Zachodzie prowadzi to do redukcji wielu miejsc pracy. Politycy chcą tylko uciszyć taki efekt”.

Odpowiadając na pytanie, czy sprzeciwia się sankcjom, Rorsted powiedział: „Nie powiedziałem tego, po prostu wzywam – musimy znaleźć rozwiązanie dla napiętych stosunków z Rosją”.

Według niego nie można „konfrontować się ze sobą” przez wiele lat.

Szef Adidas przypomniał, że rosyjski prezydent Władimir Putin wezwał do stworzenia „wolnego rynku od Lizbony do Władywostoku”.

„Nie wszystko, co robi prezydent Putin, powinniśmy akceptować, ale w interesie Europy zbliżyć się z Rosją” – zaznaczył.

Przypomnijmy, że według badań socjologicznych Niemcy wspólnie z Francuzami i Włochami chcą wydać Polskę na rzeź Rosji, ponieważ aż 58 proc. Niemców opowiedziało się przeciwko użyciu niemieckich wojsk, jeśli któryś sojusznik w ramach NATO zostanie zaatakowany przez Rosję. Wysłanie niemieckich wojsk popiera tylko 38 proc. ankietowanych. Podobnie pasywnie zachowałaby się większość Włochów i Francuzów – wynika z sondażu amerykańskiego instytutu Pew Research Center.

Z kolei, Aleksandr Dugin, rosyjski strateg, nazywany ideologiem Putina z maniakalnym uporem twierdzi, że „Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma, […] My, Rosjanie i Niemcy, nie jesteśmy zainteresowani istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej formie”.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Marian Panic: Deutsche Bank robi interesy z Putinem. Wzięli się za to amerykańscy śledczy

Szokujący sondaż: Niemcy wspólnie z Francuzami i Włochami chcą wydać Polskę na rzeź Rosji

Nowy pakt Ribbentrop-Mołotow?

Niemcy wyjdą z NATO i utworzą sojusz z Rosją?

Dugin: Rosyjski car powinien stać się carem ogólnoeuropejskim [WIDEO]

Żyrinowski: Trzeba domagać się, aby Polska mówiła po rosyjsku (wideo)

Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma