13 listopada br. w żytomierskim Domu Kultury zgromadzili się rodzice i uczniowie Szkoły Wiedzy o Polsce, by wspólnie w atmosferze radości obchodzić Święto Niepodległości Polski.

Uroczystość zaczęła się od powitania uczestników przez Panią Prezes Natalię Iszczuk, która złożyła najserdeczniejsze życzenia obecnym z okazji największego święta narodowego.

W tym ważnym dla każdego Polaka dniu zostali wyróżnieni rodzice, którzy aktywnie uczestniczą w życie szkoły. W kategorii „Rodzic na dwunastkę” zostali wyróżnieni: Panie Alina Jerofiejewa i Swietłana Kotyk oraz Państwo Swietłana i Arkadiusz Bileuszowie. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i prezenty.

Nauczycielka języka polskiego Pani Maryna Grycka-Annienkowa przygotowała dla uczniów szkoły konkurs poświęcony Konstytucji 3 Maja. Wcześniej, dzięki staraniom Fundacji Wolność i Demokracja, uczniowie mieli wspaniałą możliwość uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji żywej historii online „Vivat, Maj”, prowadzonej przez Panów Łukasza Wronę oraz Tomasza Żurawskiego. W naszym konkursie zwyciężyli i otrzymali nagrody: Nazar Bedrycz (I miejsce), Zofia Kotyk (II miejsce), Jan Didkowski (III miejsce). Gratulujemy zwycięzcom!

Uczniowie grupy młodszej ćwiczyli swoje umiejętności w układaniu puzzli przedstawiających godło Polski.

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali słodkie prezenty od autorskiej cukierni „Teretenija”.

Obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Wiedzy o Polsce zakończyły się rozwinięciem uroczyście na ulicy Wielkiej Berdyczowskiej 9-metrowej biało-czerwonej flagi narodowej.

Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Projekt „DLA NIEPODLEGŁOŚCI – kontynuacja” realizowany przez Fundacja Wolność i Demokracja.

Źródło: Głos. Portal Polaków Ukrainy