Świat zachodni przegra z Kremlem, jeśli nie zachowa jedności i solidności, orientując się na dwustronne partnerstwo z Rosją, nawet nie nalegając, aby Moskwa przestrzegała przynajmniej minimalnych zasad cywilizowanych – napisał na Facebooku Pawło Klimkin, ukraiński dyplomata, były minister spraw zagranicznych Ukrainy.

„Czy pamiętacie film Brexit? Jeśli jeszcze nie obejrzeliście, bardzo go polecam. Cumberbatch [aktor] tam odlotowy, który gra [rolę] Dominica Cummingsa, szefa kampanii na rzecz opuszczenia UE. A teraz istnieją podejrzenia co do możliwego wpływu Rosji na niego [Dominica Cummingsa] od czasu, kiedy tam pracował w latach 1994-1997. Nie chcę nikogo oskarżać, […] ale zawsze mówiłem, że Rosja wpłynęła na Brexit i chce zrujnować świat transatlantycki, którego jednocześnie obawia się i którym gardzi”.

Pawło Klimkin

Ukraiński dyplomata, minister spraw zagranicznych Ukrainy w latach 2014–2019

PRZECZYTAJ:

Kontrolowany chaos: jak Rosja zarządza swoją polityczną wojną w Europie (RAPORT)

W tym kontekście zauważył, że niektóre kraje ponownie próbują rozmawiać o partnerstwie z Rosją, nawet nie nalegając, aby Moskwa przestrzegała przynajmniej minimalnych zasad cywilizowanych.

„To słabość, a słabość w Rosji nigdy nie była szanowana. Albo świat zachodni będzie trzymać się razem, albo przegra – i my odegramy w tym kluczową rolę, czy tego chcemy, czy nie. Należy być na to przygotowanymi”

– przekonuje dyplomata.

Jagiellonia.org

Пам'ятаєте фільм "Брекзіт"? Якщо не дивилися – дуже раджу. Камбербетч там класний, не тільки ж йому Шерлоком Холмсом…

Gepostet von Pavlo Klimkin am Sonntag, 3. November 2019

ZOBACZ TAKŻE:

Jak rozpoznać ruskiego trolla?

Brexit to robota Putina? Jest śledztwo

Rosja ingerowała w referendum w sprawie Brexitu