Administracja nowego prezydenta USA Joe Bidena, przeciwieństwie do swoich poprzedników, skuteczniej przeciwstawi się rosyjskiej agresji i podejmie kroki w celu pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej złośliwą działalność – oświadczył podczas konferencji prasowej Jacob Sullivan, doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego.

„Podejmiemy kroki, aby pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za szereg złośliwych działań, w które się zaangażowała. Obejmuje to ingerencję w amerykańską demokrację, zatruwanie obywateli Europy bronią chemiczną, ataki i włamania hakerów. Oczywiście nie zmusi to jej do porzucenia dotychczasowej działalności, ale wierzymy, że będziemy w stanie obrać twardszy i skuteczniejszy kurs przeciwko rosyjskiej agresji i złemu zachowaniu Rosji”.

Jacob Jeremiah Sullivan

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego

W tym samym czasie doradca Bidena przyznał, że w obszarach, w których byłoby to korzystne dla Stanów Zjednoczonych, Waszyngton będzie współpracował z Rosją.

„Jednocześnie nie wyklucza to możliwości współpracy z Rosją, gdy leży to w naszym interesie”

– podkreślił Sullivan.

Przypomnijmy, wcześniej prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, powiedział, że zamierza ponownie uczynić Amerykę światowym liderem.

„Ameryka jest gotowa rzucić wyzwanie naszym przeciwnikom i nie odrzuci naszych tradycyjnych sojuszników … Ameryka wróciła. Będziemy przewodzić światu, a nie uciekać od niego … będziemy bronić naszych wartości”

– powiedział Biden.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Biden o Putinie: „Jeśli zostanę prezydentem USA, dni jego tyranii dobiegną końca”

The Hill: Biden może ożywić Europę Wschodnią i zmobilizować międzynarodowy front przeciwko rosyjskiej agresji