Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica. Choć większość rządząca traci 0,8 punktu procentowego w porównaniu do sondażu z początku maja, odnotowuje poparcie rzędu 35,1 proc. głosów.

Według badania IBRiS dla Radia ZET, niemal 10 punktów do PiS traci Koalicja Obywatelska, na którą swój głos chce oddać 25,3 proc. badanych. To spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu do początku maja. Podium zamyka Lewica z wynikiem 8,9 proc. (spadek o 0,1 punktu).

Polska 2050 Szymona Hołowni straciła 0,2 punktu i może liczyć obecnie na poparcie 8,4 proc. Polaków. Do Sejmu trafiłaby także PSL-Koalicja Polska z poparciem 6,3 proc. Ugrupowanie odnotowuje też spory wzrost o 1,8 punktu procentowego.

Progu wyborczego nie przekroczyła z kolei Konfederacja, która odnotowała kolejny spadem (o 0,9 punktu). Obecnie zagłosować chce na nią 4,1 proc. badanych. Duża jest też liczba osób niezdecydowanych – aż 11,9 proc. Tu nastąpił wzrost o 1,8 punktu. Frekwencja według sondażu z dni 30 maja – 1 czerwca wyniosłaby 52,6 proc.

Źródło: Radio ZET, Fronda.pl

ZOBACZ TAKŻE: