Od dłuższego czasu niemiecką armię trawią różnorakie problemy kadrowe, sprzętowe i finansowe. Największym echem w mediach odbijają się jednak kolejne skandale ujawniające odradzające się w Bundeswehrze sympatie nazistowskie. Okazuje się, że dotychczasowe informacje dotyczące tego wstydliwego dla Niemców problemu były niezgodne z prawdą. Służba kontrwywiadu wojskowego faktycznie wykryła znacznie więcej żołnierzy o „skrajnie prawicowych poglądach”, niż oficjalnie podawano. Liczby mogą szokować – informuje Niezalezna.pl powołując na niemiecki portal dw.com.

W grudniu zeszłego roku niemiecka prokuratura prowadziła dochodzenie przeciwko przynajmniej sześciu żołnierzom elitarnej jednostki Bundeswehry KSK. Wysoki rangą oficer został obciążony karą finansową za hajlowanie.

Oficer wzbudził zainteresowanie kontrwywiadu postami, jakie zamieszczał w zamkniętej grupie na Facebooku. Według śledczych propagował on ideologię tzw. „Obywateli Rzeszy”, a także domagał się m.in. likwidacji urzędu prezydenta Niemiec.

PRZECZYTAJ:

„Obywatele Rzeszy” knują zbrojną rebelię i przygotowują się do przejęcia władzy w Niemczech

W ubiegłym roku w Bundeswehrze zostało zdemaskowanych czterech prawicowych ekstremistów. Kontrwywiad wojskowy MAD zaklasyfikował ponadto trzech żołnierzy jako islamistów. We wszystkich przypadkach wszczęto postępowania dyscyplinarne lub personalne, a „znaczna większość” tych osób opuściła już armię – informował niedawno rzecznik niemieckiego kontrwywiadu (MAD).

Tymczasem, jak podaje portal dw.com, „MAD wykryła w szeregach Bundeswehry i spowodowała zwolnienie ze służby więcej żołnierzy o skrajnie prawicowych poglądach i postawach, niż do tej pory uważano”.

PRZECZYTAJ:

„Systema”. Tajna armia Putina w Europie

Okazuje się, że statystyki podawane przez służby nie były rzetelne, ponieważ od 2013 roku można było zidentyfikować ok. dziesięciu kolejnych żołnierzy wyznających „skrajnie prawicowe” poglądy.

Jak informuje „Der Spiegel”, „MAD” zidentyfikowała dotychczas 450 żołnierzy, „których postawa wskazywała na sympatyzowanie z poglądami o charakterze skrajnie prawicowym”.

„W 34 przypadkach chodziło o tzw. „Obywateli Rzeszy”. W 34 dalszych przypadkach kontrwywiad zajmował się żołnierzami podejrzewanymi o sprzyjanie ugrupowaniom reprezentującym postawy ekstremistyczne i skrajnie prawicowe”

– czytamy w dw.com.

Źródło: Niezalezna.pl, dw.com

ZOBACZ TAKŻE:

Prorosyjscy neonaziści poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa państw Europy

Szokujący sondaż: Niemcy wspólnie z Francuzami i Włochami chcą wydać Polskę na rzeź Rosji

Systema – sabotażyści, prowokatorzy, szpiedzy. V kolumna Putina chce zdestabilizować Europę

Niemcy i Rosja podzieliły Europę na strefy wpływów? Nord Stream 2 to nowa interpretacja paktu Ribbentrop-Mołotow