W Senacie USA oficjalnie ogłosili, że w 2016 roku Rosja pomogła Trumpowi wygrać wybory prezydenckie.

Komisja Wywiadu Senatu Stanów Zjednoczonych opublikowała raport zawierający dowody, że w 2016 roku Rosja, na polecenie Władimira Putina, interweniowała w wybory prezydenckie w USA, więc rosyjski prezydent pośrednio pomógł Trumpowi osiedlić się w Białym Domu.

Co więcej, oświadczenie to złożył republikański senator Richard Burr, który jest szefem komitetu. Polityk powiedział, że rząd Federacji Rosyjskiej i rosyjskie media preferowały Trumpa i próbowały „zniesławić byłego sekretarza stanu Hillary Clinton”.

W rzeczywistości, w przeddzień spotkania Trumpa z Putinem, Senat USA przypomniał sobie o istnieniu szkieletu z szafy obecnego prezydenta USA. Oznacza tego, że nawet najmniejsze ustępstwa wobec Putina dostarczą nowych argumentów krytykom amerykańskiego prezydenta.

Przypomnijmy, w Stanach Zjednoczonych trwa śledztwo specjalnego prokuratora, byłego dyrektora FBI Roberta Muellera w sprawie zarzutów o ingerencję Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 r. oraz zarzutów o kontakty sztabu wyborczego obecnego prezydenta Donalda Trumpa ze stroną rosyjską.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Asystent szefa sztabu wyborczego Trumpa utrzymywał kontakty z rosyjskim wywiadem – Associated Press

Czy Kreml rządzi Białym Domem? Analitycy ostro krytykują Trumpa za wypowiedź o Krymie – Voice of America

Wojna Rosji z Zachodem trwa od 10 lat – Kongres USA