Dwa dni przed demonstracją poparcia dla „Noworosji” zorganizowaną przed ambasadą ukraińską 6 września 2014 roku[1], lider pseudo-narodowców z „Obozu Wielkiej Polski” Dawid Berezicki[2] otrzymuje PO ROSYJSKU treść odezwy w imieniu NARODU POLSKIEGO od białoruskiego maklera politycznego Aleksandra Usowskiego[3]. Polecenie zostało wykonane – czy ulotki rozdano nie wiem, ale na pewno tekst ukazał się[4] na portalu konserwatyzm.pl Adama Wielomskiego, którego redaktorem był wówczas późniejszy wiceprezes partii „Zmiana” Konrad Rękas.

Tuż wcześniej 1 września inny organizator tej pikiety Wojciech Wojtulewicz[5], który wtedy działał w Samoobronie z Piskorskim, a dopiero później dołączył do OWP, dostaje od Usowskiego 300 dolarów przelewem. Usowski przesłał mu również pliki z wzorami flag i bannerów Donieckiej Republiki Ludowej do wykorzystania podczas akcji. To polecenie także zostało wykonane. Po akcji Wojtulewicz przesłał Usowskiemu mail z dziesiątkami zdjęć z demonstracji, które Usowski bezzwłocznie przekazał do Moskwy z prośbą o więcej funduszy na kolejne akcje dywersyjne.

Pozostałymi organizatorami, oprócz Obozu Wielkiej Polski, a tak naprawdę Usowskiego, byli Związek Słowiański oraz Unia Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ) Jana Kobylańskiego. Był też Ludmiła Dobrzyniecka z Komunistycznej Młodzieży Polskiej. Dla rosyjskich mediów filmował Leonid Voznyachuk, pracownik Aleksandry Popow omówionej w tekście „Dla rosyjskich telewizji i polskiej TVP jednocześnie”[6].

Te kilkadziesiąt osób zgromadzonych przy alei Szucha uchwalających tłumaczenie z rosyjskiego w imieniu Narodu Polskiego przejdą do historii szurostwa politycznego jako „sejmik wrześniowy”. Chyba nie nawet sejmik bocianów, tylko pelikanów.

Jagiellonia.org / Rosyjska V kolumna w Polsce

ZOBACZ TAKŻE:

ORDER ODRODZENIA POLSKI DLA DZIAŁACZA PROROSYJSKIEJ SKRAJNEJ PRAWICY18 maja oficerowie ABW przeszukali biuro partii „…

Posted by Rosyjska V kolumna w Polsce on Freitag, 27. Mai 2016

REWELACJE „INFORM-NAPALMU”: BARDZO DZIWNA SPRAWAPo politycznym Internecie rozchodzi się materiał ukraińskiego portalu …

Posted by Rosyjska V kolumna w Polsce on Donnerstag, 23. Februar 2017

Rezolucja zgromadzenia przeciwko wojnie domowej na Ukrainie

Posted by Rosyjska V kolumna w Polsce on Samstag, 31. Januar 2015

DLA ROSYJSKICH TELEWIZJI I POLSKIEJ TVP JEDNOCZEŚNIECo łączy polską telewizję publiczną TVP ze zarejestrowaną w…

Posted by Rosyjska V kolumna w Polsce on Freitag, 20. Januar 2017

Jak w stare dobre czasy?