W przypadku, jeżeli nowo wybrany prezydent USA Donald Trump odwoła wprowadzone przez prezydenta Baracka Obamę antyrosyjskie sankcje, Kongres USA da mu „stanowczą odpowiedź”

O tym oświadczył w wywiadzie dla ABC News członek Izby Reprezentantów Kongresu USA demokrata Adam Schiff.

„Jeśli on (Trump – red.) chce zdobyć zaufanie jako prezydent, powinien przestać myśleć w ten sposób. Powinien przestać hańbić amerykańską wspólnotę wywiadu, musi jej ufać” – powiedział on.

Schiff również wezwał do dalszego wzmocnienia sankcji wobec Rosji.” Nie sądzimy, szczerze mówiąc, że dokonane kroki były dostatecznym czynnikiem wstrzymującym, i zobaczycie poparcie bardziej rygorystycznych sankcji przez obydwie partie w Kongresie” – oświadczył.

Schiff podkreślił, że w Kongresie nikt nie ma wątpliwości, iż to właśnie Rosja stoi za cyberatakami. Wg kongresmana, takie wątpliwości ma tylko Trump.

Jak informowano, senatorzy republikanie John Mccain i Lindsey Graham oraz senator demokrata Amy Klobuchar po wizycie na Ukrainie udali się do Gruzji, gdzie 1 stycznia oświadczyli, ze będą domagać się od Kongresu uchwalenia bardziej rygorystycznych sankcji wobec Rosji i jej prezydenta Władimira Putina.

Jagiellonia.org

Rosyjski ekspert: Trump Putinowi nie pomoże

Trump zetknie się ze „ścianą” w Kongresie, jeżeli spróbuje poprawić stosunki z Moskwą kosztem Ukrainy – senator

Trump prezydentem USA. Jak będzie wyglądał świat?

Stratfor: Kreml liczy na odprężenie w relacjach z USA kosztem Polski i krajów bałtyckich

Prof. Żurawski vel Grajewski dla portalu Jagiellonia.org: Putin będzie testował Trumpa

The Times: Putin jest słabszy, niż się wydaje