W ofercie rekrutacyjnej III edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, prowadzonego przez Akademię Polonijną KUL, jest aż 18 propozycji kursów. Wśród nowości znalazły się m.in. sztuczna inteligencja, logopedia, mediacje i negocjacje, efektywne zarządzanie, kultura języka polskiego, historia literatury, studium reportażu i wywiadu oraz chrześcijaństwo i judaizm – wspólne korzenie.
Zajęcia, w formie wykładów i warsztatów, rozpoczną się jesienią. Spotkania będą miały formułę online, jednak przewidziane są również zjazdy m.in. w Paryżu i Londynie. Akademia Polonijna KUL przygotowała także specjalną propozycję dla USA i Kanady, z uwzględnieniem różnic czasowych. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie polonia.kul.pl.
– Działania na rzecz Polonii i Polaków za granicą wpisują się w długą tradycję współpracy naszego uniwersytetu z naszymi Rodakami na całym świecie – powiedział rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski. – Chcemy, jako społeczność akademicka, wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowisk polonijnych i dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy bez względu na miejsce zamieszkania chcą zdobywać wiedzę na najwyższym poziomie i podnosić swoje kompetencje – dodaje rektor KUL.
Dyrektor Akademii Polonijnej KUL, prof. Janusz Bień podkreśla, że przygotowana nowa oferta kursów jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie, z jakim wśród Polonii spotkały się dwie pierwsze edycje Studium. – Jako Akademia Polonijna KUL często słyszymy, że powinniśmy kontynuować i poszerzać działania edukacyjne mające na celu rozwijanie umiejętności i kompetencji zawodowych Polaków mieszkających poza granicami kraju. Dlatego przygotowaliśmy bogatą ofertę kursów w ramach kolejnej, trzeciej edycji Studium, która zostanie zrealizowana w nadchodzącym roku akademickim 2023/24. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do rekrutacji! – kończy prof. Bień.
Zajęcia i warsztaty realizowane w ramach Studium to coś więcej niż tylko spotkania edukacyjne – wskazuje dr Wojciech Wciseł, koordynator Studium KUL. – Te spotkania, są początkiem do zawiązywania znajomości i budowania relacji wśród Polonii z całego świata. Mają one często charakter integrujący środowisko polonijne, a niejednokrotnie ich efektem są wspólne działania. Studium to coś więcej niż tylko nauka, to dla wielu sposób na zacieśnianie więzi z Polską i Polakami bez względu na miejsce zamieszkania.
Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zainaugurowało działalność w listopadzie ub.r. W dotychczasowych 2 edycjach wzięło udział ponad 550 uczestników z 16 krajów, m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Wszystkie zajęcia są dla uczestników bezpłatne, a prowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL. Absolwenci otrzymują dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia Studium w języku polskim, angielskim i w języku kraju zamieszkania. Dla chętnych będzie możliwa kontynuacja nauki.
Szczegółowe informacje, dotyczące zapisów i opisy kursów, dostępne są na stronie polonia.kul.pl.
KUL
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022”
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.
ZOBACZ TAKŻE:
Ostatnie komentarze