Główna prokuratura wojskowa Ukrainy przekazała do sądu akt oskarżenia wobec obywatela Rosji Aleksieja Milczakowa, który kierował neonazistowskim batalionem bojowców „Rusicz”. Według prawa ukraińskiego grozi mu dożywocie.

O tym poinformowała ukraińska prokuratura na oficjalnej stronie.

Akt oskarżenia przekazano do sądu w celu „zaocznego” rozpatrzenia.

„Śledztwo przedsądowe ustaliło, że A. Milczakow od czerwca 2014 roku do sierpnia 2015 w składzie powołanej przez niego nielegalnej grupy zbrojnej, tak zwanej „dywersyjno-szturmowej grupy zwiadowczej „Rusicz”, grupy szybkiego reagowania „Batman” uczestniczył w organizacji terrorystycznej „LNR”, sprzyjał prowadzeniu agresywnej wojny przeciwko Ukrainie i zmianie jej granic, w zakłóceniu porządku, ustalonego przez Konstytucję Ukrainy”

– mówi się w komunikacie.

Zaznacza się również, że w wyniku przestępczych działań Milczakowa, a w szczególności, urządzonej przez niego zasadzki 5 września 2014 roku niedaleko miejscowości Prywitne rejonu słowjanoserbskiego obwodu ługańskiego zginęło około 40 wojskowych batalionu „Ajdar” i 80. oddzielnej brygady desantowo-szturmowej.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Rosyjski faszyzm rośnie w siłę! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Antypolonizm. Zwyczajny rosyjski faszyzm

Kontra Europa

Rosja: „Nasze czołgi wjadą na przedmieścia Warszawy w ciągu niecałej doby, wcześniej desant z powietrza” (WIDEO)

Rosyjscy nacjonaliści: Warszawa rosyjskie miasto (WIDEO)

Neonaziści wszystkich krajów, łączcie się z Rosją!

Rosyjski kanał telewizyjny wykorzystał do przedstawienia „kijowskich faszystów” kadry z Rosyjskiego marszu (foto, wideo)

Prawosławny faszyzm (WIDEO)

Rosyjski niedźwiedź staje się bardziej bezczelny – The Washington Post