Cywilizowany świat pamięta o zbrodniach rosyjskiego prezydenta. W parlamencie kanadyjskim zarejestrowano petycję – podaje agencja Ukrinform.

„Władimir Putin musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności za ból i cierpienie spowodowane jego zbrodniami wojennymi. Kraje na całym świecie doświadczyły inwazji i ingerencji w demokrację ze strony putinowskiego reżimu. Musimy podjąć skuteczne kroki przeciwko temu tyranowi”

– powiedział kanadyjski parlamentarzysta James Bezan.

W parlamencie kanadyjskim zarejestrowano petycję, która proponuje uznanie Władimira Putina za zbrodniarza wojennego – informuje portal Politeka.net.

„My, obywatele Kanady, wzywamy rząd kanadyjski, by ogłosił Putina zbrodniarzem wojennym, który musi zostać przekazany Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze za zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne, agresję i wsparcie dla terroryzmu”

– czytamy w dokumencie.

PRZECZYTAJ:

Były szef sztabu Wojskowej Misji Łączności NATO w Moskwie uważa, że: „W Hadze już jest cela dla Putina”

Petycja mówi o zbrodniach rosyjskiego prezydenta na Ukrainie, w tym o zestrzeleniu samolotu pasażerskiego malezyjskich linii lotniczych MH-17, o rosyjskiej inwazji na Gruzję w 2008 roku i wsparciu dla krwawego reżimu syryjskiego oraz o zabójstwach i prześladowaniach politycznych na terytorium Federacji Rosyjskiej.

W ciągu kilku dni petycję podpisało 150 osób. Zgodnie z prawem kanadyjskim, jeśli petycja osiągnie 500 podpisów przed końcem października, zostanie przekazana rządowi do rozpatrzenia.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Trump musi pamiętać, że Putin – to wojenny zbrodniarz – Politico

Konflikty z udziałem Federacji Rosyjskiej

Masakra w Syrii. Putin z Asadem popełniają nowe zbrodnie przeciwko ludzkości

„Ruskij mir” w Syrii. Wojska Asada i Putina wciąż zabijają dzieci we Wschodniej Gucie

Zbrodnia przeciwko ludzkości. Wojska Asada i Putina zabijają dzieci

Trump: Putin, Rosja oraz Iran odpowiadają za wspieranie Zwierzęcia Asada

Holenderscy śledczy nie pozostawiają wątpliwości: To Rosjanie zestrzelili samolot MH17 (ZDJĘCIA, WIDEO)

Australia i Holandia oficjalnie oskarżają Rosję o zestrzelenie samolotu MH17