Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla TVP Info podkreślił, że skala wsparcia ze strony Polski była i jest zadziwiająca. – Polska wzięła w swoje ramiona Ukrainę, przyjęła miliony Ukraińców. Jestem wdzięczny drużynie prezydenta. Jestem wdzięczny rządowi, drużynie premiera. Jestem wdzięczny ludziom – powiedział.

Tomasz Jędruchów w rozmowie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim ocenił, że jedenaście miesięcy wojny to wystarczająco, aby zrozumieć, które sojusze działają, a które nie. – Kto pana najbardziej rozczarował, a kto najbardziej zaskoczył swoim wsparciem? – zapytał.

„Spodziewaliśmy się wsparcia od partnerów z Trójkąta Lubelskiego oraz naszych przyjaciół z Estonii i łotwy. Spodziewaliśmy się takiego wsparcia od naszych najbliższych sąsiadów, ale nie wszystkich. Nie mam na myśli Rosji, która jest agresorem oraz Białorusi ze stanowiskiem, które zajęła. Mam na myśli wszystkich naszych sąsiadów, państwa członkowskie Unii Europejskiej. Oczekiwaliśmy pomocy od wszystkich, niestety nie od wszystkich się tej pomocy doczekaliśmy” – odpowiedział prezydent Ukrainy.

https://twitter.com/tvp_info/status/1613617238887792643

Zełenski zauważył, że „nastąpiło przewartościowanie wielu spraw i kwestii”.

„Zauważyłem, że są kraje małostkowe, nawet nie małę, które niestety nie poparły nas od samego początku. Dopiero po tym, gdy zobaczyły, że obroniliśmy Kijów, obwód kijowski mimo olbrzymich trudności i walk. Pamiętacie państwo Mariupol, Donbas i inne. Dopiero po tych naszych postępach te kraje zaczęły się zwracać w naszą stronę. I zamiast balansowania pomiędzy Ukrainą i Rosją wybrały w końcu walkę o wartości, które to te wspomniane wartości wszędzie deklarują. Mam na myśli wartości Unii Europejskiej”

– stwierdził.

„Obecnie sytuacja jest już bardziej klarowana, jeżeli chodzi o wsparcie Ukrainy. Dużo zrobiły Stany Zjednoczone, taka jest prawda”

– dodał.

https://twitter.com/tvp_info/status/1613617858390401024

Ukraiński prezydent podkreślił, że Polska zadziwiła.

„Zadziwiła uściskiem, jakim wzięła w ramiona. To był uścisk bez nacisku, jaki miał miejsce w przypadku liderów innych państw – „coś tobie dam, ale ty musisz zrobić coś w zamian”. Polska wzięła w swoje ramiona Ukrainę, przyjęła miliony Ukraińców. Jestem bardzo wdzięczny. Jestem wdzięczny drużynie prezydenta. Jestem wdzięczny rządowi, drużynie premiera. Jestem wdzięczny ludziom, bo przede wszystkim to była reakcja ludzi na przybywających Ukraińców. Było to miłe, wzruszające”

– zaznaczył.

Źródło: TVP Info, Niezalezna.pl

Przypomnijmy, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Arestowycz w rozmowie z rosyjską dziennikarką niezależną i pisarką Juliją Łatyniną oświadczył, że gdyby nie pomoc Polski, Ukrainy by już nie było.

„Bez polskiej pomocy Ukrainy by już nie było. Pomoc wojskowa była zdecydowanie największa i dotarła do nas najszybciej. Polacy nie zasłaniali się swoim bezpieczeństwem, tylko oddali to, czym mogli się z nami podzielić”

– podkreślił Arestowycz i dodał, że „Polska walczy o Ukrainę bardziej, niż Ukraina walczyłaby sama o siebie”.

https://twitter.com/Bielsat_pl/status/1590744268876181504

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: