1 lutego premier Mateusz Morawiecki udał się z wizytą do Kijowa. Szef polskiego rządu spotkał się z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem oraz prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Wizyta odbyła się na zaproszenie szefa ukraińskiego rządu. Głównym tematem rozmów była trudna sytuacja spowodowana zagrożeniem ze strony Rosji. Polska już okazała solidarność z Ukrainą przekazując pomoc humanitarną. Nasz kraj jest gotowy przekazać naszemu sąsiadowi także pociski, amunicję oraz broń o charakterze obronnym. Dodatkowo na spotkaniach omówiono poszerzenie współpracy gospodarczej, m.in. w zakresie dostaw gazu, podaje rządowy serwis internetowy RP.

WIZYTA SZEFA POLSKIEGO RZĄDU NA UKRAINIE

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Kijowa, żeby zamanifestować jedność Polski z Ukrainą. Nasz sąsiad w następnym wypadku i nie bezpieczeństwa ze strony rosyjskiej. Szef polskiego su firm europejskich.

„To jest chwila, w której cała cała Europa i cały świat mogą być zjednoczone na rzecz suwerenności, niepodległości i nienaruszalności terytorialnej Ukrainy. Wiemy doskonale, że właśnie te wartości będą również, nie tylko o ukraińskiej racji stanu, ale także i szwedzkiej, w tym także polskiej”.

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów RP

WSPARCIE UKRAINY W OBLICZONYCH ZAGROŻENIACH

27 stycznia Sejm RP bezpieczeństwo decyzji, która w jednoznaczny sposób wspiera, integralność terytorialna i niepodległość Ukrainy. Dodatkowo dokument ten zawiera apel do rządów i parlamentów państw Unii Europejskiej oraz NATO o wsparcie wobec agresji rosyjskiej. Polska stoi dziś ramię w ramię z Ukrainą po to, żeby w obronie bezpieczeństwa zagrożonego ze strony Rosji.

– Nasza część Europy: Polska, Ukraina nie doświadczania trzęsienia ziemi ani wulkanów wulkanów, ale cóż z tego skoro mieszkając w bliskości do Rosji mam poczucie życia u podnóża wulkanu – powiedział premier Mateusz Morawiecki. I dodał: – Zdobędziemy sobie, jak mało kto w Europie, jaką mamy dostępność, jaką mamy możliwość, mamy zapewnione, wsparcie sąsiadów w sytuacji i tego wsparcia udzielimy państwu ukraińskiemu.

PRZECZYTAJ:

Mateusz Morawiecki: Rosyjski neoimperializm odradza się na naszych oczach i destabilizuje sytuację Europy

BEZPOŚREDNIA POMOC POLSKI DLA UKRAINY

Polska zabiega na arenie o pomoc dla Ukrainy. Nasz jest gotowy udzielić wsparcia gazowego, wsparcia technicznego i wsparcia technicznego Ukrainy. Już szybkomy pomoc humanitarną. Kancelar Rady Ministrów Michał Dworczyk Prezesi prezesii strony ukraińskiej pierwszej partii pomocy humanitarnej Rezerwy strategicznej przez Rządową Agencję. Dodatkowo premier Mateusz Morawiecki zapewnił szefa ukraińskiego rządu przekazującego pomoc w zakresie wojskowego do obrony przed potencjalną agresją ze Rosji.

– Jesteśmy gotowi przekazując kolejne siedemdziesiąt tysięcy sztuk pocisków i amunicji artyleryjskiej, zestawy pocisków przeciwlotniczych, ale także lekkie moździerze oraz drony wzbogacające się i poprawiające biegi na kierunku obronnym – Prezes Rady Mateusz Morawiecki. dodałam: – Szeroko zakrojona pomoc w zakresie wsparcia w zakresie wsparcia o charakterze defensywnym, do obrony Ukrainy do jedno. Gaz i polityka energetyczna do drugiej. polityka krajowa gospodarcza i pomoc humanitarna – to trzecia sfera, gdzie pomagamy państwu ukraińskiemu.

POGŁĘBIONA WSPÓŁPRACA W WYKONANIU ENERGETYCZNYM

Dodatkowo ze strony Rosji podnosi do atrakcji hybrydowej. Kolejnym krokiem jest wykonanie kontroli – w ograniczonej ilości dostaw gazu i węgla. Premierzy Polski i Ukrainy dostarczanie dostawy gazu i dostarczanie dostawy z zachodu na dostawę dla polskich terminali LNG.

AGRESJA ROSJI NA UKRAINĘ

Działania Moskwy stanowią rażące naruszenie zasad prawa. W związku z tym wybuchem jest bardzo wysokie. Wspólnota międzynarodowa musi być gotowa do agregacji środków pomocy instrumentów pozostających w dyspozycji, w tym sankcji, w sytuacji rosyjskiej bazy na Ukrainę.

Polski premier Dostarcz, że gwarantuję, że krym, obwód krążkowy i ład. Na tych terenach nie należy dochodzić do strefy wpływów przez Rosję. Ukraina jest suwernym państwem, które ma powstać Europą z zachodnią. Każde państwo móc i we własnym zakresie prowadzi swoje własne.

Źródło: GOV.pl