Sekretarz stanu USA Michael Pompeo spotkał się z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, aby omówić najważniejsze wspólne priorytety, w tym zapewnienie poparcia dla Ukrainy i przeciwdziałanie rosyjskiej agresjiinformuje serwis internetowy Departamentu Stanu USA.

Oprócz tego, Pompeo i Merkel dyskutowali także o rosnących zagrożeniach ze strony reżimu Islamskich fundamentalistów w Iranie oraz o potrzebie przeciwdziałania agresji Tegeranu w regionie Bliskiego Wschodu.

Poinformowano, że przywódcy Stanów Zjednoczonych i Niemiec dyskutowali również o wspólnych wysiłkach na rzecz ustanowienia porozumienia politycznego, które zakończy konflikt w Afganistanie, przy jednoczesnym zachowaniu osiągnięć ostatnich 18 lat.

Przypomnijmy, w Izbie Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych został przedstwiony projekt ustawy o zapewnieniu Ukrainie wsparcia dla zachowania niezależności, suwerenności i integralności terytorialnej oraz przyznaniu jej statusu głównego sojusznika wojskowo-politycznego USA – informuje Ambasada Ukrainy w Waszyngtonie.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Kongres USA chce rozszerzyć pomoc Ukrainie i zapewnić status głównego sojusznika poza NATO

USA: Ukraina i Gruzja są długoterminowymi bastionami chroniącymi Zachód przed agresją Rosji

Kurt Volker: okupacja części Ukrainy i Gruzji nie jest przeszkodą dla członkostwa w NATO

„USA pozostaną tu na długo”: Kurt Volker zabrał głos przed drugą turą wyborów prezydenckich na Ukrainie