Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda omówili sytuację na granicy polsko-białoruskiej, prezydent Ukrainy opowiedział prezydentowi Polski o działaniach, jakie zostaną podjęte na Ukrainie w celu ochrony granicy ukraińsko-białoruskiej, podaje biuro prasowe kancelarii Zełenskiego.

„Prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali o działalności reżimu Łukaszenki na granicy polsko-białoruskiej. W tej sprawie oba kraje trzymają się tego samego punktu widzenia i są ze sobą w pełnej solidarności”

– napisał na Twitterze Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP.

https://twitter.com/JakubKumoch/status/1457764756836790274

Prezydenci rozmawiali także o wspólnej walce z rosyjsko-niemieckim gazociągiem Nord Stream 2, zwrócili uwagę na projekty współpracy w sektorze energetycznym. Prezydent Ukrainy opowiedział też Prezydentowi RP o sytuacji w Donbasie. Przywódcy krajów uzgodnili także wzajemne wizyty i zorganizowanie szeregu wydarzeń z okazji znaczącyсh rocznic w historii stosunków polsko-ukraiskich, mianowicie obchodów 30. rocznicy uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy, nawiązaniu stosunków dyplomatycznych oraz podpisaniu Traktatu o Przyjaźni i Współpracy pomiędzy Polską a Ukrainą.o-ukraińskim.

Jagiellonia.org

Zdjęcie: Marek Borawski/KPRM

PRZECZYTAJ:

Nie odwracać oczu od granicy!

Żaryn o wojnie hybrydowej Łukaszenki: „Nasza reakcja musi być twarda”

NATO: Wykorzystywanie migrantów przez reżim Łukaszenki jako taktyki hybrydowej jest niedopuszczalne!

ZOBACZ TAKŻE: