W Mińsku zostanie postawiony pomnik krwawego sowieckiego dyktatora Józefa Stalina – organizatora ludobójstwa na Polakach (Operacji AntyPolskiej NKWD 1937). Pomnik zostanie wzniesiony na znak wdzięczności „za przyłączenie zachodniej Białorusi do sowieckiej BSRR 17 września 1939 r.” – powiedział 9 sierpnia podczas konferencji prasowej dla mediów propagandowych Aleksandr Łukaszenka, samozwaniec, który wbrew woli narodu białoruskiego, nazywa siebie „prezydentem Białorusi”.

Wcześniej reżim łukaszystowski ogłosił o ustanowieniu nowego święta państwowego pod tytułem „Dzień Jedności Narodowej”, który będzie obchodzony corocznie 17 września jako wyraz wdzięczności Moskwie za przyłączenie Zachodniej Białorusi do Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej w 1939 roku.

Innymi słowy, Łukaszenka – dyktator, który przejął władzę na Białorusi przy pomocy brutalnej siły i terroru – ustanowił świętem dzień rosyjskiej agresji na Polskę. Agresji, która była wynikiem podłej zmowy Hitlera i Stalina (Pakt Ribbentrop-Mołotow) i stała się przyczyną rozpętania najkrwawszej wojny w historii ludzkości.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

IV rozbiór Polski. Defilada niemieckiego Wehrmachtu i rosyjskiej Armii Czerwonej (WIDEO, FOTOGALERIA)

Cios w plecy. W 1939 r. Rosjanie kładli na ziemi obrońców Grodna i miażdżyli czołgami

Krew na bruku. 17 września 2017 r. uruchomiono portal Kresy 1939

80. rocznica stalinowskiego ludobójstwa na Polakach. Rosjanie jeszcze bardziej kochają czerwonego mordercę

IPN odpowiada Putinowi: „Zarówno Niemcy Hitlera, jak i Związek Sowiecki Lenina i Stalina konsekwentnie dążyły do obalenia porządku wersalskiego w Europie”

Dziedzictwo Stalina i Hitlera. Polska z oburzeniem przyjęła deklarację władz Białorusi o ustanowieniu nowego święta w dniu, w którym rozpoczęła się agresja ZSRS na Polskę

Były doradca Putina: Kreml inicjatorem II wojny światowej, a współcześnie agresorem wobec państw sąsiednich

Mateusz Morawiecki: „Dlaczego natomiast pan Putin nie wspomina o współpracy NKWD i Gestapo przeciwko Polakom”

Mateusz Morawiecki: „Nasz kraj najwcześniej doświadczył zbrojnej agresji hitlerowskich Niemiec i sowieckiej Rosji”

Amerykanie i Niemcy reagują na bezczelne łgarstwa Rosjan: Hitler i Stalin zmówili się, by rozpocząć II wojnę światową, Moskwa wspólnie z Berlinem uczestniczyła w brutalnym podziale Polski