Redaktor naczelny „Echa Moskwy” Aleksiej Wenediktow zabrał głos w sprawie integracji Białorusi i Rosji. W rozmowie z ukraińskim dziennikarzem Dmitrijem Gordonem przekonywał, że „Putin pozostanie pierwszą osobą w państwie”, a „w jaki sposób zrealizuje swój cel, nie ma znaczenia”.

– Zjednoczenie z Białorusią. A cóż może temu przeszkodzić? – mówi z właściwą sobie nonszalancją wpływowy moskiewski żurnalista Aleksiej Wenediktow.

– A co z Łukaszenką? -pyta Gordon.

– Wszystko to cena pytania – odpowiada mu Wenediktow.

– A co z narodem białoruskim? – dopytuje ukraiński dziennikarz?

– A ja nie wiem co na to naród białoruski, a jak było z krymskim. Nie wiem jak naród białoruski zagłosuje, jeśli będzie głosowanie, jak zapytają „czy chcecie żyć szczęśliwie i bogato z Rosją? Ja nie wiem, ale jaka to dla nas różnica? – mówi Wenediktow.

„Przecież ja nie wiem, musialbym znać naród białoruski. Być może referendum wcale nie jest potrzebne, może wystarczy decyzja dwóch parlamentów. A z deputowanymi to rozmowa u nas krótka … A teraz widzimy, jak ten traktat związkowy [Białorusi i Rosji] jest „czyszczony”… Jest aktualizowany, więc jest zainteresowanie”, mówił Wenediktow na antenie programu „Nasz”.

PRZECZYTAJ:

Rosja wchłonie Białoruś, by uczynić ją trampoliną do inwazji na Polskę i państwa bałtyckie

Gdy w 2014 roku rosyjski prezydent podpisał z władzami Krymu i Sewastopola umowę dotyczącą włączenia ich w skład Federacji Rosyjskiej, Aleksiej Wenediktow zamieścił na swoim facebookowym profilu następujący wpis:

„A Białoruś wraz z sześcioma obwodami? Czy Władimir Władimirowicz Putin też ogłosi to dzisiaj?”.

Wpływowy i doskonale poinformowany rosyjski dziennikarz uważa, że ​​Putin dlatego tak długo „subsydiuje białoruską gospodarkę”, ponieważ uważa zjednoczenie Rosji i Białorusi za rzecz oczywistą i nieuniknioną.

„W związku z tym są to zaliczki, inwestycje. Białoruś jest takim start – upem Putina”, powiedział redaktor naczelny popularnej stacji radiowej, w wywiadzie opublikowanym na portalu svaboda.org.

Wenediktow pytany o to, co osiągnął Putin utrzymując ten „start – up”, odpowiada krótko: „Utrzymał Białoruś na orbicie swoich wpływów”.

Źrodło: Kresy24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma

Rosja tworzy nowy pułk czołgów w ramach największej armii ogólnowojskowej w pobliżu Bramy Smoleńskiej

Rosja: „Nasze czołgi wjadą na przedmieścia Warszawy w ciągu niecałej doby”