Ekolodzy w kieszeni Kremla? Były agent CIA odkrywa szokujące fakty na temat ekoterrorystów

Ekolodzy w kieszeni Kremla? Były agent CIA odkrywa szokujące fakty na temat ekoterrorystów
Były agent CIA Kenneth Stiles przekonuje, że organizacja ekologiczna Virginia Organizing sprzeciwiająca się wydobyciu gazu naturalnego ze złóż łupkowych działa w rzeczywistości na rzecz Rosji i jej giganta energetycznego Gazpromu. Były amerykański oficer dotarł do szokujących dokumentów wskazujących na sieć powiązań pomiędzy ekoterrorystami, a Moskwą.

Kenneth Stiles, weteran CIA z 30 letnim doświadczeniem, po analizie dokumentów związanych z działalnością organizacji Virginia Organizing doszedł do przekonania, że jej działalność, przynajmniej częściowo, jest finansowana przez Rosję. Stiles podzielił się swoimi spostrzeżeniami w wywiadzie opublikowanym przez konserwatywny portal „The Daily Signal”.

Zarzuty, że Rosja wspomaga radykalne, grupy ekologiczne zainteresowały już wcześniej Komisję Nauki, Przestrzeni Kosmicznej i Technologii Izby Reprezentantów, która zgromadziła dowody wskazujące na to, iż Rosja finansując potajemnie amerykańskie grupy ekologiczne. Jak stwierdzili członkowie Komisji w swoim raporcie Rosja „prowadzi wojnę propagandową przeciw paliwom kopalnym”. Celem tej wojny jest przekonanie amerykańskiej opinii publicznej, że wydobycie gazu naturalnego ze złóż łupkowych ma katastrofalny wpływ na środowisko naturalne.

Dwóch republikańskich członków tej Komisji, Lamar Smith i Randy Weber, w liście do sekretarza skarbu Stevena Mnuchina zaapelowali o „przeprowadzenia pełnego i całkowitego dochodzenia” w sprawie finansowania przez Moskwę amerykańskich organizacji ekologicznych.

Politycy wskazują na bezpośrednie powiązania organizacji ekologicznych z Rosją. Ich zdaniem Rosja pod szyldem firmy Klein Ltd., zarejestrowanej na Bermudach i powiązanej z Leonidem Reimanem, ministrem telekomunikacji Rosji i bliskim przyjacielem Putina, przesłała dziesiątki milionów dolarów na konto Sea Change Foundation, pozarządowej organizacji wyższej użyteczności publicznej z siedzibą w San Francisco.

Zdaniem republikańskich członków Komisji Sea Change Foundation, której działalność koncentruje się na walce ze zmianami klimatycznymi, „rozprowadza” następnie pieniądze otrzymane z Klein Ltd. do innych organizacji ekologicznych w tym dla organizacji Virginia Organizing.

Virginia Organizing i powiązane z nią dwie lokalne organizacje sprzeciwiają się budowie dwóch gazociągów: Mountain Valley i Atlantic Coast. Gazociągi te pozwoliłby na dostawę gazu naturalnego z bogatych złóż łupkowych w sąsiednim stanie Wirginia Zachodnia do stanów Wirginia i Karolina Północna.

Motywy wspomagania przez Rosję takich zamożnych, lewicowych grup ekologicznych zdaniem byłego agenta CIA nie są trudne do zrozumienia.

Zagospodarowanie złóż gazu naturalnego i wzrost wydobycia ze złóż łupkowych powoduje spadek wpływów Gazpromu, rosyjskiego giganta energetycznego.

Kenneth Stiles

były agent CIA

Stiles, obecnie wykładowca politechniki Virginia Tech zapowiedział, że podzieli się swoimi ustaleniamiw podczas publicznej debaty mieszkańców stanu nad wydaniem zgody o budowie dwóch gazociągów.

Ludzie powinni zrozumieć, że to nie jest tylko lokalne zagadnienie. Geopolitycznie, jest to próba Rosji Putina do powstrzymania amerykańskich poczynań w celu osiągnięcia energetycznej niepodległości i wyzwolenia Ameryki i jej sojuszników spod jarzma putinowskiej dominacji energetycznej.

Kenneth Stiles

były agent CIA

Ekolodzy w kieszeni Kremla? Były agent CIA odkrywa szokujące fakty na temat ekoterrorystów Ћого JAGIELLONIA.ORG ekolodzy

About The Author

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serdecznie zapraszamy Państwa do polubienia i śledzenia naszego fanpage

Portal Międzymorza Jagiellonia.org
Share via
Send this to a friend