Koniec Rosji na pewno nadejdzie, sami Rosjanie robią wszystko, aby Rosja przestała istnieć w jej obecnym kształcie – oświadczył Ołeksij Danyłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, podaje Kyiv Post. Ukraina to wyrok śmierci dla Putina – powiedział w eterze telewizji FREEДОМ Mychajło Podolak, doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy, informuje agencja prasowa UNIAN.

„Koniec Rosji na pewno nadejdzie. Ten koniec sami tworzą, to ich decyzja. Rosja nie będzie istnieć w takiej formie i w granicach, jakie ma obecnie, po tym, jak zdecydowała się walczyć z Ukrainą”.

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Siły Zbrojne Ukrainy zrobią wszystko, co konieczne, w razie potrzeby wkroczą na terytorium Federacji Rosyjskiej, aby chronić swój kraj. Kijów nie będzie nikogo pytać o zgodę na to – podkreślił szef ukraińskiego RBNiO.

„Jeśli dla obrony naszego kraju konieczne będzie pojawienie się tam, gdzie uznamy to za niezbędne, to tam będziemy. I nikogo pytać się nie będziemy. A wszystkie te gadania, że nie można kogoś drażnić, to bzdury”

– podkreślił Daniłow.

„Rzeczywistość Rosji to hańba, klęska i upadek”, bez uwzględnienia tego żaden „plan pokojowy” nie będzie miał miejsca – napisał na Twitterze sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Z kolei, Mychajło Podolak, doradca szefa Biura Prezydenta Zełenskiego, powiedział, że agresja na Ukrainę była fatalnym błędem Putina – to jego wyrok śmierci, informuje agencja prasowa UNIAN powołując się na kanał telewizji FREEДОМ.

Putin żyje w swoim własnym iluzorycznym świecie i nie rozumie sytuacji wywołanej wojną, którą rozpoczął na Ukrainie, ma nadzieję „przeforsować” i wygrać tę wojnę, jednak Ukraina to dla niego wyrok śmierci – podkreślił Podolak i dodał, że „nieuchronność kary” powinna być „kluczowym elementem istnienia cywilizacji jako takiej”.

„Putin wierzy, że przeforsuje. Ku jego wielkiemu żalowi chcę powiedzieć, że słowo Ukraina to dla niego wyrok śmierci”

– stwierdził doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy.

PRZECZYTAJ:

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Podobne nastroje towarzyszą ukraińskim dowódcom wojskowym, których nie można nazwać apologetami politycznego kierownictwa w Kijowie.

Wypierając wojska putinowsko-raszystowskiej Rosji z tymczasowo okupowanego terytorium Ukrainy, Siły Zbrojne Ukrainy powinni wyzwolić Krym i Donbas i mogą wkroczyć na terytorium państwa-agresora. O tym w wywiadzie dla telewizji Priamyj powiedział generał major Serhij Krywonos, były zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, były I Zastępca Dowódcy Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy (2016—2019).

Generał podkreślił, że szczególnie chodzi o ukraińskich terytoriach etnicznych, które są obecnie częścią raszystowsko-putinowskiej Rosji, mianowicie wymienił regiony Ukrainy Słobodzkiej i terytorium Kubania, gdzie mieszkają potomkowie Kozaków Zaporoskich.

„Mówię o briańskim, woroneskim, kurskim, biełgorodzkim obwodach, mówię o Kubanie. Pytanie brzmi, że kiedy tam wejdziemy, pokażemy kim jesteśmy z natury, [pokażemy] że nie jesteśmy okupantami, nie kradniemy pralek, nie kradniemy kuchenek mikrofalowych i że karmimy ludność. To chyba też trzeba pokazać, że nie jesteśmy żebrakami. I że nie jesteśmy katami”.

Serhij Krywonos

Generał major Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy

Generał dał też do zrozumienia, że Rosjanie popełnili fatalny błąd, gdy przez wiele lat podle i ukradkiem przygotowywali się do popełnienia ludobójstwa na ludności ukraińskiej i odważyli się na niesprowokowaną agresję na pokojową i tolerancyjną Ukrainę, która nigdy nie miała roszczeń terytorialnych wobec sąsiadów. Jednak Rosjanie obudzili sprawiedliwy gniew i duch wojowników wśród Ukraińców, dlatego niedługo mogą ponieść fatalne konsekwencje dla samej rosyjskiej państwowości. Putinowsko-raszystowska Rosja może bardzo drogo zapłacić za swoją agresję!

„Jeśli dojdziemy do Biełgorodu – świetnie! Dojdziemy Woroneża – jeszcze lepiej! Zabierzemy Briańsk – świetnie! Nie widzę w tym nic złego. To tylko nasza zdolność i chęć pokazania, że nie warto przychodzić [z wojną] do nas! Bo was nie zaatakowaliśmy, ale w razie potrzeby dotrzemy do Tuły i możemy również dotrzeć do Moskwy. Jest generał [Wałerij] Załużny [naczelny dowódca sił zbrojnych Ukrainy] i jeśli podejmie decyzję, w razie potrzeby zdobędziemy Moskwę i dotrzemy na Ural”

– powiedział ukraiński generał.

Co ciekawie, generał Serhij Krywonos należy do najbardziej realistycznej, szczególnie sceptycznej, a nawet pesymistycznej części ukraińskiego środowiska generałów i ekspertów wojskowych. Zawsze jest tak ostrożny, jak to możliwe w swoich ocenach i prognozach przebiegu działań wojennych. Co więcej, ten generał nigdy nie lekceważy wroga. Zdecydowana większość ekspertów wojskowych jest znacznie bardziej optymistyczna niż generał Krywonos. W przeciwieństwie do innych znanych ekspertów, zawsze mówi, że ta wojna nie będzie łatwa dla armii ukraińskiej, a za zwycięstwo trzeba będzie zapłacić bardzo wysoką cenę.

Dlatego ocena zdolności Sił Zbrojnych Ukrainy z ust jednego z najbardziej sceptycznych ekspertów wojskowych jest bardzo cenna i skłania do zastanowienia się nad perspektywami tej wojny.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

„Kartagina zostanie zniszczona” – szef MON Ukrainy po spotkaniu z szefem NATO

Putin postawił Rosję na skraju przepaści. Kiedy nastąpi trzecia faza upadku imperium zła?

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: