Amerykańscy kongresmeni żądają wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków przeciwdziałających agresywnej polityce Rosji i zapowiadają nałożenie dodatkowych sankcji ekonomicznych, jeśli Moskwa nie zmieni swoich zachowań na arenie międzynarodowej – podaje Reuters.

Prezydent Donald Trump wielokrotnie twierdził, że potrzebuje lepszych relacji z Moskwą, ale chociaż w zeszłym miesiącu spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, stosunki między USA i FR stały się jeszcze bardziej napięte.

PRZECZYTAJ:

Nowe amerykańskie sankcje zniszczą rosyjską gospodarkę?

Kongresmeni proponują przyjęcie nowych przepisów dotyczących sankcji w celu ukarania Rosji za nielegalną aneksję Krymu, udział w wojnie domowej w Syrii i cyberataki mające na celu wpływ na wybory w Stanach Zjednoczonych.

We wtorek odbyły się trzy przesłuchania związane z Rosją, , w komisjach ds. Bankowości i spraw zagranicznych oraz podkomisji sądownictwa ds. Zwalczania terroryzmu. Ustawodawcy skrytykowali urzędników administracji prezydenta USA że robią zbyt mało, by zmienić rosyjskie zachowanie.

Zarówno republikanie, jak i demokraci skrytykowali Trumpa, szczególnie po jego szczycie w Helsinkach z Putinem w zeszłym miesiącu, ponieważ nie udało mu się przeciwstawić Moskwie i nie w pełni wdrożył surowe sankcje nałożone prawie jednogłośnie rok temu.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Sankcje. Miecz Damoklesa wciąż wisi nad Moskwą

Senat USA może uznać Rosję za sponsora terroryzmu i rozpocząć polowanie na majątek i pieniądze Putina