Ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow oraz naczelny dowódca sił zbrojnych gen. Wałerij Załużny złożyli w poniedziałek życzenia Polsce z okazji Święta Wojska Polskiego. Nawiązali w nich m.in. do wspólnej walki polsko-ukraińskiej przeciwko Rosji bolszewickiej.

Wszystkiego najlepszego dla naszej zaprzyjaźnionej Polski i Wojska Polskiego! Nasi ludzie dobrze wiedzą, że Siły Zbrojne są gwarancją niepodległości państwa i wolności narodu. Za wolność naszą i waszą!

– napisał Reznikow na Twitterze. Życzenia opublikował w języku polskim.

Gen. Załużny w wystąpieniu wideo zwrócił się do Polaków słowami „Drodzy bracia!” i złożył życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego.

„W bitwie warszawskiej wasz naród bronił państwowości i uratował Europę przed najazdem bolszewików. Sojusznikiem Polski w tej wojnie była Ukraińska Republika Ludowa”

– powiedział naczelny dowódca sił zbrojnych, występując na tle ukraińskich sztandarów i polskiej flagi państwowej.

„Jestem szczerze wdzięczny Polakom za wsparcie i pomoc w tym trudnym czasie. Walczymy o naszą i waszą wolność. Razem wygramy!”

– powiedział gen. Załużny. Nagranie opublikowano na profilu Sztabu Generalnego armii ukraińskiej na Facebooku.

Żołnierzy ukraińskich wojsk powietrzno-desantowych też złożyli życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego.

Źródło: Niezależna.pl, PAP

PRZECZYTAJ:

Sojusz Orła z Tryzubem. Pakt Piłsudski-Petlura

OGLĄDAJ NASZ FILM O SOJUSZU POLSKO-UKRAIŃSKIM

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: