Ukraińskie społeczeństwo i cały świat tryumfują, obserwując inspirujący i sprawiedliwy proces haniebnego upadku rosyjskiego imperium zła.

Most krymski, który dla Putina był symbolem zwycięskiej aneksji ukraińskiego półwyspu, dziś rano został wysadzony w powietrze. Część jego nawierzchni poważnie uszkodzona. Taki wspaniały „prezent” na urodziny otrzymał zwariowały kremlowski maniak, zbrodniarz wojenny i organizator ludobójstwa narodu ukraińskiego Władimir Putin, który postanowił przerysować granice w Europie przy pomocy agresywnej krwawej wojny.

To miażdżący cios dla reputacji kremlowskiego maniaka, jego armii i całej totalitarnej Federacji Rosyjskiej. Faszystowskie państwo-agresor ponosi upokarzającą porażkę w zbrodniczej i niesprawiedliwej wojnie, którą rozpętało przeciwko pokojowej i demokratycznej Ukrainie.

Amerykańskie wydanie „Washington Post” powołując się na wiarygodne źródło w ukraińskim rządzie informuje, że organizatorami tej dywersji mogą być ukraińskie służby specjalne, ale oficjalny Kijów na razie nie potwierdził ani nie zaprzeczył udziału w organizacji wysadzenia Mostu Krymskiego.

– Rzecznik ukraińskiego rządu powiedział The Washington Post, że za atakiem stoją służby specjalne kraju, chociaż Kijów nie oświadczył, że jest odpowiedzialny, nawet gdy wysocy urzędnicy szydzili z Moskwy. Ukraiński rząd napisał na Twitterze: „Bolesne oparzenie”

– czytamy w publikacji.

Więcej szczegółów na temat wykonawców wybuchu na Moście Krymskim dziennikarzom wydania nie udało się dowiedzieć.

https://www.youtube.com/watch?v=Yx89drwOjR4

KOMENTARZ REDAKCJI. JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Negocjacje z Putinem są bezcelowe i przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy bezlitośnie niszczą wojska agresora, sankcje nakładane na Rosję muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Pertraktacje można prowadzić wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Gospodarka Rosji umiera, armia ukraińska niszczy rosyjską.

Społeczność międzynarodowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Rosja będzie musiała spełnić po obaleniu Putina, aby powrócić do rodziny cywilizowanych państw świata.

Na liście wymogów, od których wypełnienia zależeć będzie złagodzenia sankcji, powinny się znaleźć:

1. Postawienie kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości.

2. Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej, czyli rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

3. Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Rosja na zawsze musi porzucić zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępić i odrzucić dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowsko-raszystowskiej Rosji powinna być wzorowana na denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej.

4. Geopolityczna transformacja Euroazji. Putin otworzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą powrócić w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Putin chce kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitaryzacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, statusu Królewca! Co więcej, trzeba żądać, aby narody znajdujące się pod władzą Federacji Rosyjskiej miały możliwość wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwie sfederowanej Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagrozi demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi zostać potępiony na wieki.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

„Nowa Norymberga”. Ukraina chce utworzyć specjalny trybunał dla Putina

Operacja „Dzień Sądu”. Ukraina stworzyła jednostkę do zniszczenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych

Rosja po Putinie. Jednym z warunków zniesienia sankcji powinna być rezygnacja z broni jądrowej

OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: