„W niemiecko-rosyjskim projekcie nie ma miejsca dla Trójmorza. Protest, który obserwujemy w Polsce ma swój wymiar geostrategiczny”.

Euroazjatycki kontynent ma być zarządzany przez Niemcy i Rosję. Fundacja Otwarty Dialog jest wehikułem służącym do propagowania działań Berlina i Moskwy — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Rafał Brzeski, specjalista w dziedzinie wojny informacyjnej.

ZOBACZ TAKŻE:

Znów chcą obalać polski rząd. Wzorem – ukraiński Majdan

„Moskwa i Berlin zrobią wszystko, żeby bez wkraczania militarnego do Polski zlikwidować obecną ekipę rządową. Chodzi nie tylko o partie, które rządzą, o prezydenta, ale również o całe zaplecze intelektualne, o sympatyków i ludzi angażujących się na rzecz budowy silnej Polski w sferze społecznej, naukowej, czy gospodarczej. Żeby można było zrealizować niemiecko-rosyjski projekt, ci wszyscy ludzie muszą zostać sparaliżowaniu w działaniu, a później wyeliminowani z gry, być może nawet fizycznie. (…) Fundacja Otwarty Dialog działa w Polsce, ale również w innych państwach. Organizacja sama mówi o sobie, że jej celem jest otwarta, zuniformizowana przestrzeń od Atlantyku po Pacyfik, która dzieli wartości europejskie. Jeżeli coś ma być od Atlantyku po Pacyfik i dzielić wartości europejskie oznacza to, że fundacja ta jest po prostu wehikułem służącym do propagowania działań Berlina i Moskwy, prowadzącym do zrealizowania koncepcji wspólnej przestrzeni od Władywostoku po Lizbonę pod zarządem Berlina i Moskwy. Euroazjatycki kontynent ma być zarządzany przez Niemcy i Rosję…”

Więcej w rozmowie portalu wPolityce.pl z dr Rafałem Brzeskim, specjalistą w dziedzinie wojny informacyjnej.

ZOBACZ TAKŻE:

Dugin: Rosyjski car powinien stać się carem ogólnoeuropejskim [WIDEO]

Przypomnijmy, że najbardziej popularny rosyjski strateg Aleksandr Dugin, nazywany ideologiem Putina, powiedział: „My, Rosjanie i Niemcy, nie jesteśmy zainteresowani istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej formie. […] Trzeba zniszczyć »kordon sanitarny«! Można to zrobić na wiele sposobów. Bolszewicy, żeby go unicestwić, zawarli niegdyś traktat brzeski. Wtedy wiele straciliśmy, ale powstała granica rosyjsko-niemiecka. Potem był pakt Ribbentrop-Mołotow, który miał ten sam cel. Wspaniały pakt! Gdyby sprawy potoczyły się inaczej, razem z Niemcami pokonalibyśmy Anglosasów. […] W wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między nami – Polska, Ukraina, Europa Środkowa – musi zniknąć, zostać wchłonięte”.

ZOBACZ TAKŻE:

Komisja Europejska idzie na otwartą wojnę z USA ws. sankcji wobec Rosji?

Jagiellonia.org / Kresy24.pl / wPolityce.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Szokujący sondaż: Niemcy wspólnie z Francuzami i Włochami chcą wydać Polskę na rzeź Rosji

Nowy pakt Ribbentrop-Mołotow?

Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma

Dugin: Rosyjski car powinien stać się carem ogólnoeuropejskim [WIDEO]

Żyrinowski: Trzeba domagać się, aby Polska mówiła po rosyjsku (wideo)

Rosja chcę dokonać nowego podziału świata – Bloomberg