Sankcje będą skierowane przeciwko zagranicznym strukturom prowadzącym interesy z sektorem obronnym i rosyjskim wywiadem.

Departament Stanu USA oświadczył, że od 29 stycznia Waszyngton zaczyna nakładać sankcje przeciwko Rosji zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu wrogom Ameryki (CAATSA).

Instytucja wyjaśniła, że nowe sankcje będą skierowane przeciwko zagranicznym strukturom, które prowadzą interesy z sektorem obronnym i rosyjskim wywiadem.

„Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zostaną nałożone sankcje, wpłyną one na firmy spoza Rosji, które są odpowiedzialne za znaczące transakcje z rosyjskimi sektorami obronnymi i wywiadowczymi” –oświadczył Departament Stanu.

Departament podkreślił, że USA ostrzegały rządy i firmy krajów prowadzących operacje handlowe z Rosją o możliwość nałożenia na nie sankcji.

Szczegóły dotyczące stosowania antyrosyjskich sankcji, Departament Stanu przekazał wcześniej Kongresowi w tajnym raporcie i odmówił ich ujawnienia.

Rzecznik Departamentu Stanu zauważył, że rząd Stanów Zjednoczonych stosuje sankcje wobec Moskwy, aby „wywrzeć presję na Rosję, aby zajęła się naszymi obawami dotyczącymi jej agresji na Ukrainie, ingerencją w sprawy wewnętrzne innych krajów i łamaniem praw człowieka”.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

USA rozszerzyły sankcje wobec Rosji

Sankcje niszczą rosyjską gospodarkę. Kreml gorączkowo szuka sposobu wyjścia z krytycznej sytuacji

Stany Zjednoczone nałożyły sankcje przeciwko firmom w Rosji za wsparcie KRLD