Prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla telewizji CNBC powiedział, że jeśli porozumienia z prezydentem Rosji nie przyniosą rezultatów, Władimir Putin stanie się jego głównym osobistym wrogiem.

Prezydent USA skrytykował swojego poprzednika, byłego prezydenta Baracka Obamę za rzekomą bojaźliwość i niezdecydowanie w stosunkach z Rosją.

W tym samym czasie Donald Trump powiedział, że prowadzi znacznie ostrzejszą politykę wobec Rosji niż jego poprzednicy w ciągu wielu lat.

PRZECZYTAJ:

Trump musi pamiętać, że Putin – to wojenny zbrodniarz – Politico

Wcześniej obecny prezydent Stanów Zjednoczonych zmienił zdanie i uznał fakt rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory w 2016 roku.

Przypomnijmy, w Stanach Zjednoczonych trwa śledztwo specjalnego prokuratora, byłego dyrektora FBI Roberta Muellera w sprawie zarzutów o ingerencję Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 r. oraz zarzutów o kontakty sztabu wyborczego obecnego prezydenta Donalda Trumpa ze stroną rosyjską. Tuż przed spotkaniem Trump – Putin specjalny prokurator Robert Mueller, oskarżył 12 agentów rosyjskiego wywiadu o hackowanie w czasie kampanii prezydenckiej 2016 roku.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Trump musi pamiętać, że Putin – to wojenny zbrodniarz – Politico

„To było nie mniej niż zdrada”. Po szczytu Trump – Putin prezydent USA spotkał się z falą ostrej krytyki u siebie w domu