Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Ukrainy przypomnieli, że Nord Stream 2 niesie zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej. Dmytro Kułeba i Zbigniew Rau spotkali się podczas Antalya Diplomacy Forum (ADF) i w trakcie rozmowy skoordynowali swoje stanowiska w sprawie przeciwdziałania budowie gazociągu Nord Stream 2, informuje biuro prasowe MSZ Ukrainy.

„Dmytro Kułeba i Zbigniew Rau potwierdzili, że rosyjski projekt Nord Stream 2 niesie zagrożenie dla bezpieczeństwa obu krajów i Europy w ogóle, skoordynowali stanowiska co do przeciwdziałania jego wcieleniu”

– czytamy w komunikacie udostępnionym na serwisie internetowym resortu.

Strony omówiły także przygotowania do spotkania w ramach Trójkąta Lubelskiego, które niebawem odbędzie się w Wilnie.

Kułeba wyraził wdzięczność polskiemu ministrowi za niezmienne wsparcie ze strony Polski dla ukraińskiego kursu w stronę członkostwa w UE i NATO oraz omówił z Rau dalsze kroki, jakie Sojusz może podjąć w celu przyspieszenia integracji euroatlantyckiej Ukrainy i wzmocnienia zdolności obronnych państwa nad Dnieprem.

Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

„Cieszymy się, że prezydent Putin został ostrzeżony”. Spotkanie dyplomatów Polski, Turcji, Ukrainy i Rumunii: tematem rozmowy Szczyt Biden–Putin

Republikanie w Kongresie USA domagają się natychmiastowych sankcji wobec Nord Stream 2

Niemieccy ekolodzy osiągnęli zawieszenia budowy gazociągu Nord Stream 2

„W imię szacunku dla wartości, na których oparta jest UE, w imię solidarności z Ukrainą i dbałości o bezpieczeństwo w Europie”. Uchwała Sejmu ws. gazociągu Nord Stream 2