Jednocześnie 9 na 10 głosujących, którzy głosowali za wyjściem z UE, nie zmieniło zdania.

41 procent Brytyjczyków nadal chce wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Ale większość (51 procent) ludności tego kraju chce pozostać w UE.

Jak informuje Reuters, potwierdzają to wyniki sondażu przeprowadzonego przez BMG na zamówienie wydania The Independent.

Według szefa badania BMG, przyczyna tej zmiany wynika z opinii tych, którzy nie głosowali w ubiegłym roku w referendum. Wskazał, że 9 na 10 głosujących nie zmieniło zdania.

Badanie przeprowadzono od 5 grudnia do 8 grudnia wśród 1400 obywateli i opublikowano 16 grudnia.

Przypomnijmy, że firma Internet Research Agency z Petersburga zwana „fabryką trolli” w 2016 roku angażowała się nie tylko w kampanię przed wyborami prezydenckimi w USA, ale też w referendum nad wyjściem lub pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Setki kont kierowanych przez IRA, tak jak w przypadku USA czy niedawno Hiszpanii i Katalonii, publikowały i rozpowszechniały na portalach społecznościowych fałszywe, zmanipulowane bądź tendencyjnie podane informacje, grafiki, filmy czy zdjęcia, które stawiały w negatywnym świetle członkostwo Wielkiej Brytanii w UE. Takie są wyniki badań Uniwersytetu Edynburskiego. Eksperci zidentyfikowali 419 kont, prowadzonych przez pracowników IRA bądź będących internetowymi „botami”, które starały się wpływać na brytyjską politykę.

Jagiellonia.org

Brexit to robota Putina? Jest śledztwo

Rosja ingerowała w referendum w sprawie Brexitu

Premier Wielkiej Brytanii: Rosja chce zasiać chaos, podkopać zachodnie instytucje i zagrozić światowemu porządkowi

Ukryta wojna. Rosja jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa międzynarodowego – brytyjski wywiad

Rosja prowadzi wojnę z Zachodem na kilku frontach – Minister Obrony Wielkiej Brytanii