Premier RP Mateusz Morawiecki został uhonorowany w specjalnej Alei Odwagi w Kijowie za pomoc Ukrainie w tym szczególnym dla niej okresie zmagania się z rosyjską inwazją zbrojną.

Uroczystość uhonorowania szefa polskiego rządu tablicą jego imienia w Alei Odwagi znajdującej się w ukraińskiej stolicy odbyła się w obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

„Od pierwszych dni wojny premier Morawiecki był ze swoimi kolegami, naszymi europejskimi przyjaciółmi, w najbardziej trudnym czasie, gdy wielu liderów państw europejskich nie wierzyło w swoje bezpieczeństwo”

– powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej Zełenski.

Na wspomnianej tablicy widnieją również nazwiska szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Czech Petra Fiali.

Od swej sierpniowej wizyty w Kijowie swą tablicę w Alei Odwagi posiadają również prezydent RP Andrzej Duda i premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

W podobny sposób został dziś także uhonorowany przebywający obecnie w Kijowie prezydent Łotwy Egils Levits.

Źródło: PAP, Fronda.pl

OGLĄDAJ NASZ FILM O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE ŚWIEŻY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE: